BAE, koronavirüsü ile mücadele için Ukrayna’ya yardım uçağı gönderdi

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), koronavirüsü karşısında Ukrayna’yı desteklemek için yaklaşık 10 bin sağlık çalışanına fayda sağlayacak 11 ton çeşitli tıbbi malzeme taşıyan bir yardım uçağı gönderdi.

Bu girişim, BAE’nin yeni koronavirüsünün patlak vermesiyle mücadele etmek ve yayılmasını sınırlamak için küresel çabaları artırmaya yönelik çalışan ülkelerle işbirliği çerçevesinde gerçekleşti.

BAE’DEKİ UKRAYNA VATANDAŞLARI TAHLİYE EDİLDİ

BAE’nin Ukrayna Büyükelçisi Salim Ahmed Salim el-Kaabi, yaptığı açıklamada, “BAE’nin Ukrayna’ya yardımının sağlanması, dünyada görülen virüs gibi beklenmedik zorluklarla karşılaşan ülkelere yardım çerçevesinde gerçekleşti” dedi.

Sözlerinin devamında, bu yardımın tıbbi kadroların ülkedeki virüsün yayılmasıyla mücadelede görevlerini yerine getirmesini sağlayacağını, BAE ve liderliğinin Ukrayna halkının ve tüm dünya insanlarının bu insani krizin üstesinden gelmesi için çabaladığını belirtti.

Ayrıca, iki ülkenin yetkilileri ile işbirliği içinde, yardım uçağının BAE’den 113 Ukraynalı vatandaşı güvenli bir şekilde ülkeye geri dönmelerini sağladığına dikkat çekti.

WAM