Bugünkü burcunuz (13 Nisan 2020)

KOÇ (21 Mart – 19 Nisan)

Burcunuzdaki Ay, bugün çalıştığınız sektörde hedefler ve sorumluluklara işaret ediyor. Bu gün normalden daha çok dikkatli olmanız gereken bir gün. Güneş ve Plüton zorlu bir yöne doğru ilerlerken, esasen iş yapmak ya da rekabet ya da rekabetten kaynaklanan baskılar üzerine inşa edilen gerilimler artabilir. Bunları tanımlamak ve endişelerin üstesinden gelmekten kaçınmak en iyisidir. Kendi yolunuza gitmek ve kendi dürtülerinize göre hareket etmek istediğiniz için kurallar ve kısıtlamalarla mücadele edebilirsiniz, ancak bunu yapmak sizi daha sonra sınırlandırabilir, bu da gerginliğe yol açabilir dolayısıyla özellikle bugün size sabır gereklidir. Kendinizi kısıtlanmış ve engellenmiş hissediyorsanız, önceliklerinizin bir listesini yapın veya güvendiğiniz biriyle bir şeyler konuşun. Bu öngörü ile, önümüzdeki günlerde bir köşeyi dönüyormuş gibi hissedebilirsiniz. Ancak dikkat edin, elinizdekini savurmayın.

 

BOĞA (20 Nisan – 20 Mayıs)

Burcunuzdaki Ay, yaptığı açılarla kendinizi dalgın veya sıkılmış hissetmenize neden olabilir. Normalden biraz daha ileriye ulaşmak için çok fazla düşünmek isteyeceksiniz, ancak bugünün enerjileri karmaşık. İçinize attığınız hayal kırıklıkları veya korkular akışı bozabilir ve ruh halinizi etkileyebilir. Geçmişten bir şey şu anda güveninizi baltalıyor olabilir. Suçluluğun sağlıklı yaşamın önüne geçmemesi için bitmemiş bıraktığınız konularla ilgilenmek akıllıca olur. Felsefi anlaşmazlıklar bugün oldukça kolay yükselebilir. Koşullar, sadece hayal kırıklığına neden oluyorsa inançlarınıza ve geleneklerinize çok sıkı tutunma eğiliminden vazgeçmeniz gerekebilir. Kendinizi düşünün, kendinize zaman ayırın ve rahatsız edici durumlarla başa çıkmanın daha iyi yollarının ne olabileceğine kafa yorun, çünkü bunlar sadece bugün değil aynı zamanda ilgi alanlarınıza da hizmet edecektir. Gevşemek için hafif bir spor ve yoga iyi fikir olabilir.

 

İKİZLER (21 Mayıs – 20 Haziran)

Gezegen hareketleri, bugün arkadaşlarınızla konuşmak bir şeyler paylaşmak konusunda çok istekli olacağınızı gösteriyor. Bugün, bir konuyu daha derinlemesine incelemek için harikadır, ancak bununla fazla ileri gitmemek önemlidir. Etrafınızdaki insanlarla ilişkileriniz biraz gergin olabilir ve gerginlik, kabul ettiğimiz sorunlardan daha fazla güç ve kontrol hakkında olabilir. En iyi seçeneğiniz, oyun oynama seviyesinin üzerine çıkmak ve dahil olmak için cazip olsa bile dürtülerinizi yumuşatmaya ve denetlemeye yoğunlaşmak olmalıdır.  Eşinizle duygularını sakladığı veya size açılmadığı hususunda çatışabilirsiniz. Aşırı şüpheli olma eğilimi olduğundan önsezi korkularla karıştırma eğilimine dikkat edin. Bu arada vücudunuza gereken ilgi ve alakayı veriyor musunuz? Son zamanlarda kendinizi zorluyorsanız, muhtemelen en çok ihtiyacınız olan şey: Dinlenmek!

 

YENGEÇ (21 Haziran – 22 Temmuz)

Bugün biraz gergin gününüzdesiniz.  Yakın ilişkiler ve kariyerle ilgili konular ağır ve yüklü gelebilir. Endişeler kendinden emin olarak karar almanızı zayıflatabilir ve insanlar size karşı inatçı olabilir. Farklı yönlere çekildiğinizi ve hatta zihinsel olarak biraz itildiğinizi hissedebilirsiniz.  Kulak asmamak ya da görmezden gelmek  zor olabilir. Siz ve hayatınızdaki insanlara korku ve kızgınlıkla yaklaşmak yerine, iyileştirmeler yapmakla daha fazla ilgilenmeyi hedeflerseniz, yaşamınız daha çabuk düzelir. Yapıcı kanallara aşırı enerji veya yoğunluk uygulamayı hedefleyin. Ya da, hedeflerinize ulaşma şansınız düşük olduğunda şimdi gündeminizi zorlamak yerine bir sonraki hamlenizi planlamanın yollarını düşünün. Siz ilerledikçe hayatınızı veya ilişkinizi daha iyi bir dengeye kavuşturmak için çalışabilirsiniz. Bu olumlu yaklaşım sevdiğinize de yansıyacak, göreceksiniz.

 

ASLAN (23 Temmuz – 22 Ağustos)

Burcunuzdaki Ay, hayatınızda yolunda gitmeyen bazı noktaları yeniden ele almanızı teşvik ediyor. Ancak, Güneş-Plüton’un açısı bir güvensizlik durumunu yeniden ortaya çıkabilir. Bunlar, otomatik pilota almış gibi çalışıyorsanız ve duygularınızdan emin değilseniz son olaylara geciken tepkiler şeklinde çıkabilir. Etrafınızdaki kişilerle gerginlikler mümkündür. Özellikle projeler veya durumlara karşı kendinizi çok sabırsız hissedebilirsiniz. İş yüküyle yüklendiğini düşünüyorsanız, bu durum sorunun kaynağı haline gelebilir. Sağlık ve iş hedeflerine ulaşma baskısı da bunun temelinde olabilir, çünkü yeni fikirleri ve projeleri denemek istiyorsunuz, ancak şu anda tüm arayışlarınız için yer bulamıyorsunuz. Öz-denetim yeteneklerinizden yararlanın ve önemli enerjilerinizi sizin için yararlı olana yönlendirin. Çok fazla uğraştıysanız işleri basitleştirmeyi düşünün. Çözülmemiş konularla temasa geçmeyi hedefleyin, böylece daha az gerilirsiniz.

 

BAŞAK (23 Ağustos – 22 Eylül)

Bugün eğlenceli, etkileyici ve romantiksiniz. Ancak beklenmedik bir durum nedeniyle kısa süreli bir gerginlik yaşanabilir. Para ve güç dinamikleri, paylaşım veya yakınlık düzeyi ile ilgili endişeler veya anlaşmazlıklar olabilir, kafanızı kurcalayan bir mesele sizi çok fazla düşünceli olmaya sevk edebilir. Aşkta veya dostlukta ihanet endişeleri veya korkusu söz konusu, ancak bu duyguların davranışlarınızı yönlendirmelerine izin vermemeye dikkat edin. Özellikle çok yakın görünen bazı insanların sizi hayal kırıklığına uğrattığını düşünebilirsiniz. Karmaşık, uzun süredir devam eden bir soruna hızlı bir çözüm bulmak, bugün hayal kırıklığı yaratan bir ders haline gelebilir. İlişkilerdeki korkular zamanınızı ve mutluluğunuzu çok fazla tüketiyorsa, kendinize karşı dürüst olun ve sizi güçlendirecek değişiklikler yapmanın yollarını düşünmeye başlayın.

 

TERAZİ (23 Eylül – 22 Ekim)

Bugün işleri güvenli bir şekilde halletmeye eğilimlisiniz. Bazı gergin durumlar ve şimdi alacağınız bazı mesajlar şüpheli görünebilir. Barış çabaları, kendinizi kanıtlamaya çalışmakla sonuçlanabilir. Eşinizle konuşmak bazı meseleleri masaya yatırmak isteyebilirsiniz. Bunu yapmanız özellikle ilişkiniz açısından çok iyi olacak.  Gergin bir ruh durumuna sahip olabilirsiniz, ancak çok fazla büyütmemeye çalışın. İç dünyanızda çözülmesi gereken çok şey vardır ve belki de bunu yapma şansı bugün en çok ihtiyacınız olan şeydir. Ayrıca sağlığınızı düşünmek ve yeni kararlar almak isteyebilirsiniz. Yeni bir spor programı, yeni bir diyet söz konusu olabilir. Kendinizi zorlamayın, yavaş tempoyla başlayın. Unutmayın siz değerlisiniz.

 

AKREP (23 Ekim – 21 Kasım)

Bugün gezegenler arasında hafif, iletişimsel etkide geçişler olsa da, ortaya çıkan enerjiler Güneş-Pluton açısı nedeniyle gerginlik oluşturabilir. Bu transit ruh haliniz için zor olabilir, ancak ondan çok şey öğrenebilirsiniz. Güç dengesizliklerine veya gizli bir gündeme sahip gibi görünen insanlara karşı daha hassassınız. Günlük işleriniz kontrolünüzden çıkarsa, baskılar artabilir. Özellikle bunu yapmak size iyi gelmiyorsa, aşırı düşünmekten kaçının. Bugün ve yarın, bir durumu kabul ederek ve bundan en iyi şekilde yararlanarak bir köşeyi döndürmekle ilgili olduğundan, bir avantaj elde etmek için en iyi zaman değil. Enerjinizi gözlemlemek ve korumak daha iyi olabilir. Partneriniz de bu ruh halinizden etkilenebilir. Ona karşı açık olun ve ne hissettiğinizi açıklayın. İş hayatınızda daha iyi olabileceğinizi bilseniz bile, sadece kendinize bir mola verebilmek için bazı çalışmalarınızı devretmeyi düşünün. Bu aralar karaciğerinize çok mu yükleniyorsunuz? Biraz yediklerinize dikkat etmekte fayda var.

 

YAY (22 Kasım – 21 Aralık)

Duygusal hissedeceğiniz bir gündesiniz. Ay sizi duygusal dengenizi geliştirmek için sabit olmaya teşvik ediyor. Gün ilerledikçe, gergin bir Güneş-Pluton açısı devreye giriyor ve bu geçiş, değişiklikleri kabul etmeyi veya işlerin nezaketle gitmesini biraz zorlaştırabilir. Para ve temel değerler zorlayıcı olabilir. Ancak bir konuyu veya endişeyi eşinize ya da yakın bir dostunuza açıklamak iyileşmenize yol açacak. Unutmayın; bir sorunu zorlamaya çalışmak hayal kırıklığına da yol açacaktır. Çevrenizdeki insanlar özellikle olumsuz haberlere atlamak için can atabilir. Bu durum kafa karıştırıcı veya ezici olabilir. Esnek olmayı ve başkalarına otomatik yanıtlar veya sinir bozucu durumlar konusunda dikkatli olmayı hedefleyin. Aksi takdirde, saygı veya pozisyon kaybetme korkusu bugünkü davranışları domine edebilir veya yönlendirebilir. Dünyayı kurtarmayı bırakın, kendinize odaklanın. Kendinizi spora vermekle başlayın ve vücudunuzun size ne anlatmaya çalıştığına dikkat edin. Bu sıralar kendinize pek bakmıyorsunuz.

 

OĞLAK (22 Aralık – 19 Ocak)

Duygusal tepkileriniz bugün çok yüksek. Kişisel yaşamınız veya ev ve aile meseleleriniz bu günlerde yaşamınızda daha fazla öncelik alıyor. Bugün ve yarın, bu odak noktalarda sorunlu hissedebilirsiniz. Sorunları büyütme veya saplantı haline getirme eğilimine dikkat edin. Jüpiter ve Pluton ile sık sık kendinizden çok şey beklediğiniz ortaya çıkıyor. Özellikle Pluto pozisyon veya unvan kaybetme korkularınızı öne çıkarıyor. Kendinizi çok fazla zorlamanın ve bundan kaynaklanabilecek stresin size yardımcı olmayacağını aklınızdan çıkarmayın. Kendinize karşı daha nazik olun. İşleri istediğiniz gibi yapmak isteyebilirsiniz ve bu bazı dalgalara neden olabilir. Yine de, dikkat ederseniz, hayatınızdaki önemli insanları ve kendi duygularınızı daha iyi anlamaya doğru hareket edebilirsiniz. Partnerinizle uzun uzun konuşmak size iyi gelecek. Ruh halinizin onu da etkilediğini unutmayın.

 

KOVA (20 Ocak  – 18 Şubat)

Bu günlerde kendinizi ikinci plana itilmiş gibi hissediyorsunuz. Enerjinizi geri kazanma ve son olayları düşünme ve bazı insanlarla özellikle iletişim halindesiniz. Bugün bazı gergin yönler var ve bu, dikkatli bir şekilde ele alınması gereken duyguların patlak verdiğine işaret ediyor. Gizli hayal kırıklığı veya suçluluk duygusu, siz onları çözene kadar akışı ortaya çıkarabilir ve bozabilir. İlgi alanlarınızı  engelleyen şeyler nedeniyle biraz bunalmış hissedebilirsiniz. Aciliyet duygusu, kendinizi çok zorlamaya veya gereksiz yere başkalarıyla çatışmaya neden olabilir. Bugün kesintilere, rahatsızlıklara ve zor insanlara karşı özellikle hassassınız ve konuşmalarda çift anlamlar olabilir. Enerjiyi yapıcı bir şekilde serbest bırakmak için zihinsel veya mekanik dünyada çözülebilir sorunlara odaklanmayı hedefleyin. Bu şekilde kendinize rahatlatma için zaman tanıyın. Partneriniz sizden bir konuşma bekliyor olabilir. Uzun zamandır ihmal ettiniz, o yüzden bu günü güzel geçirmek için küçük bir adım atabilirsiniz. Ufak bir jest, mütevazi bir akşam yemeğine ne dersiniz?

 

BALIK (19 Şubat – 20 Mart)

Gezegensel enerjiler bugün, özellikle saygı, mülkiyet ile ilgili olarak aldatıcı gözüküyor. İnsanların dokunaklı, hassas ve savunmacı oldukları bir zaman olabilir. Yardımı kolayca kabul etmeyebilirler. Farklı yönlerde hareket ettiğinizi veya tamamen farklı şeyler hakkında konuştuğunuzu hissedebilirsiniz. Duygularınızın ve inançlarınızın şimdilik başkalarınınkiyle uyumlu olmayacağını kabul etmek daha iyi olabilir. Bununla birlikte, yoğun etkileşimler yoluyla, en iyi olmak için motivasyonu hissedebilirsiniz. Kaynaklarınızı daha iyi nasıl yöneteceğinize dair ipuçları arayın. İş ve para konularında çığır açan bir fikrin eşiğinde olabilirsiniz. Bugün hesapta olmayan bir konuşma çok hoşunuza gidebilir, yeni bir ilişkiye giden ilk adım olabilir.