Mekke’de ihtiyaç sahiplerine et dağıtım kampanyası başlatıldı

Suudi Arabistan’da koronavirüs nedeniyle Mekke’de ilan edilen sokağa çıkma yasağından etkilenen kişiler için et dağıtım kampanyası başlatıldı.

Mekke Valisi Prens Halid el Faysal, Islamic Development Bank Group (İslami Kalkınma Banka Grubu- IDBG) tarafından yürütülen kampanyayı başlattı.

GÜNDE 2 BİNDEN FAZLA ET DAĞITILDI

Hac döneminde hayvan bağışlarını denetlemekten ve dünya genelindeki Müslümanlar’a et dağıtmaktan sorumlu olan Suudi Arabistan Hady ve Adahi Projesi de et dağıtma kampanyasına katılıyor.

Adahi ve IDBG başkanı Dr. Bender al Haccar, kampanya kapsamında, hayır kurumları, mahalle dernekleri ve yardım kuruluşları ile işbirliği içinde Mekke’deki koronavirüs pandemisini önlemek için alınan sıkı tedbirlerden etkilenen ailelere 150 bin kilogram ete eşdeğer 15 binden fazla karkas et dağıtıldığını ifade etti.

Haccar, et dağıtımının doğrudan ailelere yapıldığını ve etin gıda sepetine koyularak verildiğini belirtti. Haccar, ihtiyacı olan ailelere, yardım dernekleri aracılığıyla günlük yemek dağıtıldığını ve bazen günde 2 binden fazla dağıtım yapıldığını da sözlerine ekledi.

Arab News