BAE’de Kovid-19 ile mücadele etmek için sahra hastaneleri açılıyor

Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) başkenti Abu Dabi’de koronavirüs hastalarını tedavi etmek için iki büyük sahra hastanesi inşa edildi ve üçüncü sahra hastanesi de Dubai’de inşa ediliyor.

Abu Dabi Yönetim Ofisi Başkanı Şeyh Halid bin Muhammed Salı günü, Ulusal Sergi Merkezi ve Muhammed bin Zayed Şehrindeki sahra hastanesi tesislerini ziyaret etti.

ABU DABİ’DEKİ HASTANEDE BİN HASTA TEDAVİ EDİLECEK

Sahra hastaneleri, Seha olarak da bilinen Abu Dabi Sağlık Hizmetleri Şirketi tarafından, Abu Dabi Veliaht Prensi Şeyh Muhammed bin Zayed talimatıyla inşa edildi.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Adnec’teki 31 bin metrekarelik alanda inşa edilen hastane bin Kovid-19 hastasını tedavi etme kapasitesine sahip ve hastane 150 sağlık çalışanından oluşan bir ekip tarafından yönetilecek.

Şeyh Halid ayrıca Dubai’de kurulacak olan sahra hastanesinin tesis planlarını da inceledi.

DUBAİ’DE BİN 200 ODALIK HASTANE

Dubai’deki sahra hastanesi, Dubai Parks and Resorts’un 29 bin metrekarelik alanında ay sonunda açılması bekleniyor. Hastane, bin 200 hasta kapasiteli olmanın yanı sıra 200 sağlık çalışanına ev sahipliği yapacak.

Muhammed bin Zayed Şehri’nde Mayıs ayının başında, Mussaffah sanayi alanının karşısına kurulacak olan hastanede binlerce işçi ücretsiz olarak muayene edilecek.

Abu Dabi Hükümet Medya Ofisi Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Yeni tesisler sağlık sektörünü daha gelişmiş tıbbi hizmetler ile destekleyecek ve Kovid-19’un yayılmasını önlemeye yardımcı olacak” ifadelerini kullandı.

Birleşik Arap Emirlikleri’nde 8 bin 238 doğrulanmış vaka bulunuyor ve salgından 52 kişi hayatını kaybederken bin 546 kişi de iyileşerek taburcu oldu.

The National