BAE, koronavirüsden etkilenen toplulukları desteklemek için en büyük küresel yardım etkinliğine katıldı

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Global Citizen Vakfı tarafından düzenlenen ve koronavirüsle mücadelenin kahramanlarını onurlandırmak için dünyaca ünlü isimlerin katılımı ile dünyanın dört bir yanındaki yaklaşık 2 milyar insan tarafından kesintisiz 8 saat boyunca izlenmesi amaçlanan, türünün en büyüğü olan uluslararası insani yardım amaçlı “One World: Together at Home” etkinliğine katıldı.

BAE, talk show sunucusu Oprah Winfrey, şarkıcı Lady Gaga, aktör Matthew McConaughey, Formula 1 Dünya Şampiyonu Lewis Hamilton gibi birçok uluslararası şahsiyetin katıldığı “One World” etkinliğine bir dizi doktorlar, sanatçılar ve hayırsever ve insani elçileri ile katıldı.

Küresel hayır etkinliği, Kovid-19 salgını karşısında yaralıları tedavi etmek için hayatlarını ve güvenliğini tehlikeye atan, enfeksiyon zincirini kırmak ve salgın hastalarına başarılı tedaviler bulmak için sürekli tıbbi testlere devam eden sağlık sektörü çalışanları için başlatıldı.

Dayanışma Fonu

Dünya nüfusunun yaklaşık yarısı, virüse karşı ihtiyati ve önleyici tedbirler bağlamında evlerinde dururken, küresel etkinlik ekranlarda küresel Kovid-19 salgınıyla mücadele etmek için çalışan kahramanları kutlamak için teşekkür ve takdir mektupları, ilham verici kelimeler, sanatsal ve eğlence yayınları yayınladı.

Kovid-19 ile mücadelede uluslararası dayanışma çerçevesinde BBC, ABC, NBC, CBS ve Bill Media gibi birçok uluslararası kanal gibi Dubai TV’de bu büyük küresel etkinliği çeşitli kanalları aracılığıyla yayınladı.

Kutlama ayrıca, Amazon Prime, Apple, Facebook, Twitter, YouTube gibi birçok küresel dijital platformda yayınlandı.

Umut mesajları

Birleşik Arap Emirlikleri, Körfez ülkeleri ve Arap dünyasının temsilcisi olarak etkinliğe Hüseyin el-Cesmi katıldı.

Cesmi, etkinliğe evinden katılımı sırasında, Kovid-19 global salgınıyla mücadele etmek için ortak insani çabaların kutlanmasıyla başlatılan ve farkındalık oluşturmak için yazdığı umut mesajları içeren bir şarkısı da dahil olmak üzere çeşitli eserleriyle katıldı.

Gerçek yıldızlar

BAE doktorları, dünyanın dört bir yanından doktorlar ile birlikte, dünyanın dört bir köşesinde yayınlanan konserlerin yüzlerce milyon takipçisine yaşadıkları ilham verici hikayeleri ve günlük çalışmalarının ayrıntılarını salgınlarla savaşmak ve hayat kurtarmak için yorucu bir şekilde nasıl çalıştıklarını bildiren video klipler gönderdi.

BAE’nin gururları

Uluslararası medya organları, Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki anavatanlarına dönmek için en kolay seçeneği seçmek yerine küresel salgınla mücadelede tüm uzmanlık bilgilerini kullanarak gönderildikleri ülkelerdeki hastalıklarla mücadele etmeyi seçen birçok BAE doktoruna ve tıp öğrencilerine dikkat çekti.

Vefa örneği

Bu doktorlar arasında, Amerika Birleşik Devletleri San Francisco’da iç hastalıkları uzmanı olan BAE’li doktor Aclan Zeki, ailesine ve anavatanına dönme hevesine rağmen hastalara yardım etmeye devam etmeyi tercih ederek, yeni tip koronavirüsle mücadele için cephede çalışmayı seçti.

Büyükelçiler

Ayrıca, küresel vatandaşlık ve insan hayatına saygı değerlerinin elçileri olarak, Kovid-19 ile mücadele etmek için uluslararası tıbbi çabalara katılan BAE’li doktorlar arasında şu anda Fransa’nın başkenti Paris’teki Picha Claude Bernard Üniversite Hastanesi’nde, özellikle kadınları ve çocukları yaşatmak için çalışan Jinekoloji uzmanı BAE’li Dr. Aişe el-Mundhiri de aralıksız çalışmalarına devam ediyor.

Milyonlarca katkı

2019’un sonlarında Çin’in Vuhan şehrinde ortaya çıkan koronavirüsün keşfinden bu yana BAE, en çok etkilenen toplumlarda sağlık otoritelerini desteklemeye yardımcı olmak için dünya çapında insani girişimlerini sürdürdü.

BAE, ilk savunma hattında sağlık ve tıbbi personele olanak tanıyan on milyonlarca ton tıbbi malzeme, ekipman ve ayni yardım gönderdi ve Çin, İtalya, İran, Sırbistan, Kazakistan, Etiyopya, Kolombiya, Hırvatistan, Özbekistan ve diğer ülkeler ve bölgeler de dahil olmak üzere dünyanın çeşitli ülkelerinde salgından etkilenen birçok toplumu destekledi.

Ayrıca BAE, başlangıç ​​aşamasında güvenliğini sağlamak ve yeni korona salgınının merkez üssü olan Çin’in Hubei eyaletinden tahliye edilen kardeş ve dost ülke vatandaşlarını Abu Dabi’deki “İnsani Şehir” dahilindeki Önleyici Sağlık Merkezi’nde kabul etmişti.

İnsanlığın vatanı

Bu girişimler BAE’nin uluslararası konumunu, çeşitli durumlarda yardıma ihtiyaç duyan diğer toplumlarla olan ortaklık, açıklık, hoşgörü, alçak gönüllülük ve cömertlik değerlerini sürdüren bir umut ışığı olarak uluslararası çabalarını ortaya koydu. Bu, BAE’nin değerlerini ve mesajını dünyaya taşımak için 2020 yılının başında başlatılan görsel medya kimliğiyle şekillendi ve BAE’nin görsel medya kimliğinin tasarımını şekillendiren yedi temel değerle kesişti; vermek, güvenilirlik, açıklık, yenilik, ileriye dönük, hoşgörü ve alçak gönüllülük. BAE, yaratıcılık, başarı, hırs, yaşam kalitesini iyileştirme ve insan için daha iyi bir gelecek yaratmaya ve sağlığını ve yaşamını korumaya katkıda bulunarak ilham verici bir model ve küresel bir hedef olmaya devam ediyor.

İyilik için ortaklıklar.

Öte yandan, Global Citizen Vakfı, Dünya Sağlık Örgütü ile Dayanışma Fonu’nu ve bir dizi uluslararası ve bölgesel yardım kuruluşlarını ve insani yardım kuruluşlarını desteklemek için Cisco, Coca-Cola, Pepsi, IBM, Vodafone ve City gibi küresel şirketlerle de ortaklık kuruyor.

Tek bir dünya

Dünyada türünün en büyüğü olan “Tek Bir Dünya: Birlikte Evde” etkinliğini düzenleyen Global Citizen Vakfı, aşırı yoksullukla mücadele etmek için çalışıyor ve çalışmalarında, başta sürdürülebilirlik ve insan kardeşliği olan bir dizi değer üzerinde duruyor.

Aynı zamanda, bu insani hedefe ulaşmak için hükümetler, kuruluşlar, hayır kurumları, iş sektörleri, sanatçılar ve özel kişilerden herkesle işbirliği yapıyor. Vakıf, şimdiye kadar toplam 48 milyar dolardan fazla taahhütte bulundu, bu da 2030 yılına kadar on yılda 2,25 milyar insanın hayatında olumlu bir fark yaratabilir.

WAM