BAE Sağlık Bakanlığı, 32 binden fazla test gerçekleştirdi

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Sağlık ve Toplum Koruma Bakanlığı, Kovid 19 ile enfekte olmuş vakaların erken tespiti ve izolasyonu amacıyla ülkedeki testlerin kapsamını genişletme ve artırma planına uygun olarak, en iyi ve en yeni tıbbi muayene tekniklerini kullanarak farklı kategorilerde 32 binden fazla yeni test gerçekleştirdiğini duyurdu.

Ülkedeki soruşturma ve inceleme prosedürlerinin yoğunlaştırılması sonucu 525 yeni koronavirüs vakası kaydedildi ve vakaların toplam sayısı 9 bin 281 vakaya ulaştı.

TOPLAM 64 ÖLÜ

Bakanlık ayrıca, özellikle kronik hastalıklardan muzdarip olan farklı milletlerden sekiz kişinin ölümünü açıkladı ve böylece toplam ölüm sayısı 64’e çıktı.

Sağlık ve Toplum Koruma Bakanlığı, ölenlerin ailelerine başsağlığı dileklerinde bulunarak hasta olanlara acil şifalar diledi. Ayrıca toplum üyelerini sağlık otoriteleri ile işbirliği yapmaya, talimatlara uymaya ve herkesin sağlığını ve güvenliğini sağlamak için sosyal mesafe kuralına bağlı kalmaya çağırdı.

Bakanlık, koronavirüs ile enfekte olan 123 yeni vakanın iyileştiğini ve toplam iyileşen hasta sayısının bin 760’a ulaştığını duyurdu.

WAM