ABD savaş jetleri, koronavirüsle savaşan sağlık çalışanlarını onurlandırmak için New York üzerinden uçtu

ABD savaş jetleri, koronavirüsle büyük bir mücadele veren sağlık çalışanları için New York üzerinde uçuşlar gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen bu uçuşlar çevre halkı ve sağlık çalışanları tarafından hayranlıkla izlendi ve sosyal mesafe kurallarını unuttukları da görüldü.    

ABD askeri uçuş filoları, KOVID-19’un merkez üssü haline gelen New York City’de törensel bir uçuşla koronavirüs sağlık personeli, ilk müdahale ekipleri ve diğer temel işçilerine teşekkürlerini sundu.

ABD Hava kuvvetlerine ait on iki Thunderbirds ve 12 Blue Angels savaş uçağı, öğleden hemen sonra ‘selam uçuşu’ vererek Big Apple semalarında uçtu.

Sakinler kentin limanı tarafında toplandı, sosyal mesafe kurallarının ihlal edildiği görüldü.

Uçaklar New Jersey, New York ve Newark’ı 40 dakika daireler çizerek turladı.

Blue Angels Komutanı Brian Kesselring, gösterinin öncesinde ‘’KOVID-19’a karşı savaşta ön cephede çalışanları selamlama fırsatına sahip olmaktan onur duyuyoruz’’ diye konuştu.

Filoların yaptığı uçuşlar bir aydan fazla süren bir hazırlık sonucunda yapıldı.

Newark Üniversitesi Hastanesi Başkanı ve CEO’su Shereef Elnahal resmi Twitter hesabından gösteriyle ilgili olarak, ‘’Bu, dünyanın en iyi pilotlarından minnettarlık ve vatanseverliğin muhteşem bir görüntüsüdür. Teşekkür ederim’’ diye yazdı.

Gulf News