Bir sonraki Zoom toplantınız için 10 dakikalık basit bir makyajla harika görünün

Kozmetik markası Hourglass’ın Ortadoğu bölgesi kıdemli makyaj eğitmeni Chi Shevket, bir sonraki video görüşmeniz için dakikalar içinde nasıl kolay ve sofistike bir güzellik görünümü elde edeceğinizi açıklıyor. İşte izlemeniz gereken adımlar:

Cildinizi hazırlayın

Shevket, ‘’İster hafif ister ağır bir gece makyajı olsun cildinizi hazırlamanız gerekiyor’’ diyor. Makyaj sanatçısı, cildi temizlemek için Hourglass Veil Mineral Primer’i öneriyor ve ‘’Makyaj öncesi kullanacağınız bu tür bir baz, sadece makyaj için pürüzsüz bir temel oluşturmakla kalmaz, aynı zamanda ciltteki kızarıklığı gizler, gözeneklerin, ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü en aza indirir ve güneşten korunma sağlar’’ dedi.

Dikkatlice kamufle edin

Gözlerin altındaki, burnun çevresindeki ve dudakların altındaki gölgeleri bir kapatıcı ile en aza indirin. Shevket, ‘’Yüzün her alanına birkaç nokta kapatıcı uygulayın ve bir karıştırma fırçası veya süngerle parlatın’’ diyor ve Hourglass Vanish Airbrush Kapatıcı’yı öneriyor. Ürünün oldukça pigmentli formülü, sadece koyu lekeleri kapatmakla kalmıyor,  aynı zamanda doğal ve pürüzsüz bir yüzey oluşturuyor.

Ustaca kontür çizgilerini belirginleştirin

Shevket, “Bir Zoom görüşmesinde aydınlatma, haftalarca içeride kaldığınızdan dolayı soluk görünebilirsiniz. Bronzlaştırıcı bir dokunuşla cildinize doğal ve canlı bir görünüm kazanırsınız’’ diyor.  Sanatçı, yaz ışıltısıyla rekabet eden sıcak bronz bir gölge sağlayan Hourglass The Ambient Lighting Bronzer’ı öneriyor. Ürünü, sağlıklı bir parıltı oluşturmak için yüzünüzün her yerine uygulayabilir, yanaklar ve çene çizgisi boyunca uygulayarak bu bölgeleri vurgulamak için kullanabilirsiniz.

Gözleri ve kaşları vurgulayın

Shevket, “Zoom görüşmesi için kaşlarımızla saatlerce uğraşmaya gerek yok, bu nedenle bir kaş jeli mükemmel bir seçim’’ diyerek bulaşmaya karşı dayanıklı bir formül olan Hourglass Arch Brow Microfiber kullanmanızı öneriyor. Bunun sonrası gözleri vurgulamak için birkaç kat maskara sürün, bu şekilde bakışlarınız daha canlı olacaktır.

Son rötuşları yapın

Görünümünüzü tamamlamak için dudaklarınıza ve yanaklarınıza renk katmalısınız. Chi Shevket, nemlendirici bir formülüyle pürüzsüz etki bırakan Hourglass Girl Lip Stylo’yu öneriyor ve ekliyor: ‘’Ürünün hibrit formülü mükemmel bir krem allık etkisini ikiye katlıyor. Basitçe parmaklarınızla dokunun ve yanaklara elmacık kemiklerinize uygulayın.’’

Arab News