BAE’de 3 günlük ücretli Ramazan Bayramı izni

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) İnsan Kaynakları ve Emiratesleştirme Bakanlığı (MOHRE) yaptığı açıklamada, 29 Ramazan ile 3 Şevval tarihleri arasının ülkedeki özel sektör kurumlarının ve şirketlerinde çalışan herkes için ücretli izin olarak tatil ilan edildiğini duyurdu.

Ramazan 22 Mayıs Cuma ve 3 Şevval ise 26 Mayıs Salı gününe denk geliyor. Ancak, bu tarihler sadece ayın hareketlerine bağlı olarak belirlenebildiği için tarihler tahmini.

Bu karar, İnsan Kaynakları ve Emiratesleştirme Bakanı Nasır Bin Sani el Hamli tarafından yayımlanan genelgede, 2017 yılı 11 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ve bakanlar kurulunun 2019 ve 2020 yılı için kabul edilen resmi tatil gündemine ilişkin bakanlar kurulu kararı uyarınca verildi.

Bakan BAE Devlet Başkanı Şeyh Halife bin Zayed Al Nahyan, Dubai Emiri ve BAE Başkan Yardımcısı Şeyh Muhammed bin Raşid Al Maktum, Abu Dabi Veliaht Prensi Şeyh Muhammed bin Zayed Al Nahyan ve Birleşik Arap Emirlikleri Yüksek Konseyi üyelerine bu vesileyle en içten selamlarını ve takdirlerini sundu.

Bakan, bu vesileyle BAE hükümetini ve halkını saygılarını sundu ve Allah katından bu vesilenin ulusa ilerleme, refah ve Arap ve İslam ülkelerine onur ve zafer olarak dönmesini diledi.

Gulf News