Efsane lider Şeyh Zayed anıldı

Birleşik Arap Emirlikleri’nde (BAE) her yıl, Ramazan ayının 19. Günü Zayed İnsani Yardım günü olarak kutlanır ve ülkenin kurucu babası anılır.

2004 yılında hayatını kaybeden Şeyh Zayed bin Sultan al Nahyan dün anıldı.

BAE Başbakanı ve Dubai Emiri Şeyh Muhammed bin Raşid Al Mektum, Twitter hesabında Şeyh Zayed’i anmak için güçlü, anlamlı bir video paylaştı.

Şeyh Zayed bugün ne yapardı? başlıklı videoda, BAE’nin Kovid-19 pandemisi ile mücadelesine liderlik eden bütün BAE liderleri; Şeyh Muhammed, Abu Dabi Veliaht Prensi ve BAE Silahlı Kuvvetleri Yüksek Komutan Yardımcısı Şeyh Muhammed bin Zayed al Nahyan, Dubai Veliaht Prensi Şeyh Hamdan bin Muhammed bin Raşid Al Mektum yer aldı.

 

İki dakikalık videoda BAE liderleri uzaktan toplantılara başkanlık ederken, bu zor zamanlarla mücadele eden çalışanları ziyaret ederken gösteriliyor.

Videoda “Şeyh Zayed bugün burada olsaydı. Şefkatli, güven verici ve desteğiyle acıyı hafifletirdi. Dünya durduğunda, sıradaki olacaklara hazırlık yapan lider olurdu. BAE’nin kurucu babası kendi ülkesi ve insanları ile gurur duyardı, çünkü insanlar tam olarak onun yapacaklarını yapıyor. Şeyh Zayed kurduğu ülkenin büyüklüğüne tanıklık ederdi” ifadeleri yer aldı.

Şeyh Muhammed bin Zayed, Twitter hesabından Şeyh Zayed’e saygısını ifade etti.

Abu Dabi Veliaht Prensi Twitter’daki mesajında şu ifadeleri kullandı:

 

“Zayed İnsani Yardım Günü’nde şefkat ve yardımseverlik yolunu takip etme kararlılığımızı yineliyoruz. Özellikle bu zor koşullarda dayanışma ve gönül birliğimizi arttırmak için onun mirasından yararlanıyoruz.”

Emirates Woman