Suudi Arabistan İslami İşler Bakanlığı, Hindistan’da Ramazan kolisi dağıtmaya başladı

Suudi Arabistan’ın İslami İşler, Davet ve İrşad Bakanlığı tarafından temsil edilen Hindistan’daki dini enstitü, bu yılki İftar programı kapsamında yaklaşık 60 bin kişiye fayda sağlayacak  yüzlerce gıda paketi dağıtmaya başladı.

Hindistan’daki Enstitü Müdürü Bedr bin Nasir el-Anazi, Hindistan’ın çeşitli bölgelerindeki muhtaç ailelere bakanlığın talimatları doğrultusunda gıda paketlerini dağıtmak üzere bir plan geliştirildiğini belirtti. Ayrıca Ramazan günlerinde programı uygulamak için ülke çapında 53’ten fazla İslami merkez ve kurumla temasa geçildiğini açıkladı.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Anazi, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz Al Suud ve Kraliyet Prensi’ne Hindistan’daki yardım ve iftar projelerinden dolayı takdir ve teşekkürlerini dile getirdi. İslam İşleri Bakanı Şeyh Dr. Abdullatif bin Abdülaziz Al Şeyh’e de, Bakanlığın çalışmalarının ve programlarının yorulmak bilmeyen takibi için teşekkür etti.

İslami İşler Bakanlığı, Ramazan ayı başlangıcında Hindistan’da İki Kutsal Cami Muhafızı programını başlattı. Bu programdan faydalanıcıların sayısını artırmaya yönelik kapsamlı plan çerçevesinde çeşitli Hint şehirlerindeki köyler ve bölgelerinde dağıtımlara devam edecek.

SPA