Ev pedikürü nasıl yapılır? Oturma odanızda salon deneyimini yaratın!

Salonlar Birleşik Arap Emirlikleri’nde (BAE) yeniden açılmaya başladı, ancak herkes henüz en sevdiği salonları ziyaret etmeyi tercih etmiyor, bu da evde pedikürün zamanının gelmiş olabileceği anlamına geliyor.

Hızlı bir şekilde oje sürmekten bahsetmiyoruz. Salon deneyimini tamamen yeniden yaratmak için tırnaklarınızda hangi rengi kullandığınızı düşünmeden önce ayaklarınızı nemlendirmek ve güzel bir bakım yapmak gerekir. Bununla beraber birkaç mum yakarsanız, arka planda rahatlatıcı müzikler çalar ve o salon deneyimini gerçekten yeniden yaratmak için kendinize ferahlatıcı bir de yeşil çay hazırlarsanız harika olur.

1. Ayaklarınızı nemlendirerek başlayın

Başlamak için ayağınıza ılık suda iyice ıslatın. İdeal olarak, bazı kokulu banyo tuzları da ekleyebilirsiniz. Küvet veya geniş temiz kova işinize yarayacaktır. Ayaklarınızı suda yaklaşık bir dakika beklettikten sonra, ıslanmış ölü deriyi çıkarmakla başlayalım. Ponza taşı veya ayak törpüsü ile topuklarınızdaki cildi nazikçe pürüzsüz hale getirin. Bu arada yapabiliyorsanız ikinci ayağınızı ıslatın. İki ayakta aynı işlemi yaptıktan sonra ayaklarınızı durulayın ve kurulayın.

2. Şekil verin

Ayaklarınız ve tırnaklarınız hala yumuşakken, tırnak makası, tırnak törpüsü ve tamponu alın. Standart tırnak makasıyla tırnaklarınızı istenen uzunluğa kadar kesin, şekillendirip güzel ve pürüzsüz hale getirmek için bir törpü kullanın.

 

3. Ayaklarınıza masaj yapın

Ayaklarınıza biraz masaj yapın. Bir vücut losyonu, aromaterapi kremi veya ayak kremi kullanın. Herhangi bir nemlendirici de gerçekten işe yarar. Ayak parmaklarınızdan baldırlarınıza doğru masaj yapın.

4. Tırnak etlerinizi kontrol edin

Tırnak etlerini evde kesmeniz tavsiye edilmez, bunu bir profesyonele bırakmak en iyisidir. Bununla birlikte, bir tırnak eti yağı kullanarak bunları yumuşatabilir ve daha sonra tırnak yatağına doğru itebilirsiniz. Ahşap çubuklar en iyi sonucu verir.

5. Kullanacağınız rengi seçin

Ayak parmağı ayırıcılarınız varsa, harika, ama yoksa ayak parmaklarınız arasına dolayacağınız bir kağıt havlu da işe yarar. Tırnağınıza seçtiğiniz ojeyi önce bir kat şeffaf cila uygulayın, ardından seçtiğiniz renkten birkaç kat sürün. Bunu yaparken acele etmemeye çalışın ve ojenin kuruması için her kat arasında birkaç dakika verin. Tırnaklarınıza biraz daha kolay oje sürmek için ayaklarınızı bir tabureye yaslayabilirsiniz.

 

6. Bir yere kımıldamayın

Ojeyi sürdükten sonra çok kısa bir süre herhangi bir şekilde hareket etmekten kaçının. Tüm çalışmanızı berbat etmek istemezsiniz. Ancak herhangi bir yere gitmek zorunda kalırsanız, flip-flop terlik giyin ve birkaç saat boyunca çoraplardan uzak durun.

The National