Flydubai, 90 uçuşla 12 binden fazla yolcuyu ülkesine taşıdı

Flydubai, elçiliklerin ve ilgili hükümet yetkililerinin çabaları ve işbirlikleri sayesinde uçuşlarında 19 ülkede 12 bin 532’den fazla yolcunun evlerine dönebildiğini söyledi.

Şirket tarafından yapılan açıklamada, dönüş uçuşlarının Afganistan, Azerbaycan, Bangladeş, Hırvatistan, Mısır, Gürcistan, İran, Irak, Kuveyt, Kırgızistan, Myanmar, Pakistan, Romanya, Rusya, Sırbistan, Somaliland, Sudan, Tayland ve İngiltere’ye yapıldığı belirtildi.

Flydubai, 26 ülkeye 276 uçuş gerçekleştirdi ve yeni jenerasyonun altı Boeing 737-800’ü tamamen kargo uçuşu olarak görevlendirildi.

Ayrıca, seyahat talimatlarının 24 Mart 2020’de yürürlüğe girmesinden bu yana, bozulabilir ürünler, tıbbi malzemeler, ekspres postalar ve temel mallar içeren 1 milyon 651 bin 929 kilogramdan fazla yük taşıdığını kaydetti.

Açıklamada, koronavirüsüne karşı alınan önlem ve tedbirlerin bir parçası olarak, 4 Haziran 2020 Perşembe gününe kadar yolcu uçuşlarının askıya alınacağı ve Sivil Havacılık Genel Otoritesi tarafından düzenlenen pilotlara yönelik güncellenmiş bildirim doğrultusunda, Hükümetin geri dönüş yolculuklarındaki çabaların destekleneceği ve temel malların sağlanacağı belirtildi.

Flydubai’deki Ticari Operasyonlar Genel Müdürü Hamad Ubeydullah, “Hava taşımacılığı operasyonları önümüzdeki birkaç hafta boyunca odak noktamız olmaya devam edecek. Dünya Sağlık Örgütü’nün belirlediği güvenlik önlemleri dikkate alınarak ortaklarımızla birlikte tüketim mallarını taşımaya devam edeceğiz” dedi.

Flydubai, kargo kapasitesini dönüş uçuşlarında kargo ambarında kargo taşıyarak arttırdığını açıkladı. Şirket, geçtiğimiz birkaç hafta içinde 90 özel ülkeye geri dönüş yapmak için hükümet onayı aldı.

Flydubai sadece bu dönemde daha fazla kargo uçuşu yapmaya devam ederken, dönüş uçuşları devlet onayına tabi olacak ve yolcular doğrudan büyükelçilikleri ile koordine etmek zorunda kalacaklar.

Öte yandan Flydubai, geçen Mart ayından bu yana 187 binden fazla soru aldı ve özel bir Müşteri Destek ekibi görevlendirdi.

Al Bayan