BAE, 1 Haziran’dan itibaren ülkeye dönüşe izin verecek

Yurtdışında yaşayan gurbetçilerin Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki (BAE) aileleriyle yeniden bir araya gelmelerinin 1 Haziran’dan itibaren başlayacağı açıklandı.

BAE Dışişleri ve Uluslararası İşbirliği Bakanlığı ve Federal Kimlik ve Vatandaşlık Otoritesi, şu anda yurtdışında geçerli bir ikamet vizesine sahip olan ve BAE’de aileleri bulunan yabancı uyruklu kişilerin 1 Haziran’dan itibaren yeni bir başvuru süreci ile ülkeye dönebileceğini söyledi.

Yapılan açıklamada, ‘’Karar, BAE’nin geçerli ikamet vizesine sahip olanların, mevcut istisnai koşullar altında Kovid-19 pandemisinin yayılmasını içerecek şekilde alınan önlemlerden etkilendikten sonra aileleriyle yeniden bir araya gelmelerini sağlama çabalarından kaynaklanmaktadır. Hareket, bu kişilerin BAE’ye dönüşlerini güvenli bir biçimde kolaylaştırmayı amaçlıyor’’ denildi.

BAE Federal Kimlik ve Vatandaşlık Otoritesi BAE’ye dönmek isteyen geçerli ikamet vizelerine sahip olan kişilere web sitesi aracılığıyla ‘Sakinlerin Giriş İzni’ adlı servise kaydolmaları için çağrıda bulundu.

Ayrıca, Emirates ve Etihad Havayolları ile BAE’ye dönmek isteyenlerin, ilk önce BAE Dışişleri Bakanlığı ve Uluslararası İşbirliği web sitesinde bulunan BAE Twajudi Resident servisi aracılığıyla Federal Kimlik ve Vatandaşlık Makamı onayı için başvurmaları gerekiyor.

Arabian Business