BAE’de günlük geziye çıkabileceğiniz 3 güvenli yer

Tüm dünyayı kasıp kavuran koronavirüs hastalığının (KOVID-19) pandemisinin ortasında, hepimiz yeni bir düzenle uzlaşmaya zorlanıyor. Birleşik Arap Emirlikleri’nde (BAE) ise yaz mevsimi yaklaşırken sosyal mesafe kurallara uygun şekilde gezebilirsiniz.

İşte denenmiş ve güvenli ve Sağlık ve Önleme Bakanlığı direktifleri doğrultusunda hazırlanmış günlük geziler yapılabilecek yerler…

Four Seasons Resort Dubai – Jumeirah Plajı

Kendinizi zengin bir mikro evrende kaybetmek istiyorsanız, Dubai’nin Jumeirah Yolu’ndaki Four Seasons Resort’tan başka bir yere bakmamalısınız.

BAE Sakinleri Key paketi bin 100 dirhemden (300 dolar) başlıyor ve erken check-in ve geç check-out’lı tüm şirket içi yiyecek ve içecek mağazalarında yüzde 20 indirim içeriyor.

Four Season Resort’a varışta konuklar, bir Henri Matisse tablosu gibi olan lobinin panoramik pencerelerinden parıldayan Basra Körfezi’nin büyüleyici suları anında dikkatleri çeker.

Buradayken, dışarı çıkmadan önce, check-in kontuarının yakınındaki Shai Salonunu ziyaret edin ve yıldızların aydınlattığı gökyüzüne benzeyen kafes tavanın altında güneşlenin. Mutfak şu anda yemek servisi için kapalı olsa da, odanızın terasında bulunan aromatik çaylar arasından seçim yapabilir ve elle yenilen yemeklerin tadına varabilirsiniz.

Mekandaki tüm plaj yatakları 2 metre uzaklıkta konumlandırılmıştır ve güneş kremi unutursanız, endişelenmeyin, personel yardımınıza yetişecektir.

Bu sahil vahasının yumuşak dalgaları, beyaz kumla birleştiğinde adeta bir masal manzarası yaratıyor. Kendinizi çipura, kabuklu deniz ürünleri ve egzotik kuşların sürülerinin oluşturduğu dostça bir ekosistemin tam ortasında bulacaksınız.

Güneşin tadına varmaya başladığınıza göre, su sporları için SeaWake bölgesine gitmelisiniz. 45 dakikalık bir wakeboarding seansı, kanala tekne turu veya gün batımına muz veya çörek görünümlü botlarda bir gezi tercih edebilirsiniz.

Karnınız acıktığında ise Nammos’ta veya Restaurant Village’deki Scalini’de yemek yemeyi ihmal etmeyin. BAE Sakinleri anahtar paketi ile birlikte gelen konuklar için indirimli yemek fırsatlarını talep etmeyi unutmayın.

Al-Qudra Gölü, Al-Marmoom Çölü Koruma Alanı

30 dakikalık keyifli bir sürüş sayesinde şehrin silüetinden ayrılarak Dubai’nin güney eteklerindeki bu insan yapımı mucizede kendinizi bulursunuz.

Burası, flora ve faunasıyla göçmen kuşlar ve yerel yaban hayatı için eşsiz bir yaşam alanıdır. Göl kenarında geyik, kuğu, flamingo ve yaklaşık 200 kuş türünü görebilirsiniz.

Burada günün ilk ışıklarında kuş sesleriyle başladığınız güne bir bardak çay ile merhaba demeyi deneyin. Veya gece yıldızların altında uçsuz bucaksız gökyüzünün keyfine varın.

Al-Qudra’nın bünyesinde tesis bulunmadığından yiyecek ve içeceğinizi yanınızda götürdüğünüzden emin olun.

Res’ül Hayme Halk Plajı

Ünlü Hilton Res’ül Hayme Resort ve Spa ile aynı hatta ve balık pazarının tam karşısında yer alan bu plaja hayran kalacaksınız.

Turkuaz dalgalara bir araya gelen bu çorak arazi, mutlaka görülmesi gereken bir manzara. Yanda sıralanan kayalıklar, güzel bir yürüyüş yolu gününüzü daha da keyifli hala getirecektir.

Buraya geldiğinizde Eat & Drink’den canlandırıcı etkili bir bardak taze nar suyu almayı sakın unutmayın.

Arab News