Dubai polisi koronavirüs farkındalığı için oyun geliştirdi

Dubai Polisi, insanların Kovid-19’un yayılmasını sınırlamak için alınan ihtiyati tedbirlerin önemini anlamalarına yardımcı olmak için çevrimiçi bir oyun başlattı.

‘Güvende Kalın’ olarak adlandırılan oyun, virüsün bir kişiden diğerine nasıl yayıldığını açıklıyor ve el yıkama, eldiven takma, maske takma ve toplantılardan kaçınmanın önemini vurguluyor.

EĞİTİM VEREN OYUN

Dubai Polis Müdürlüğü yapay zeka ve akıllı hizmetler departmanı direktörü Tuğgeneral Khalid Al Razooqi, “Bu kritik dönemde halkın farkındalığını artırmak Dubai Polisi için bir önceliktir, bu yüzden oyunu geliştirdik. Günümüzde neredeyse herkes cep telefonu taşıyor, bu yüzden video oyunlarını bir eğitim aracı olarak kullanmak daha fazla insana ulaşmanın bir yoludur” diye konuşuyor.

Video oyunu Dubai Polisi Yapay Teknoloji Merkezi tarafından geliştirildi ve Arapça, İngilizce, Hintçe, Urduca ve Tagalogca (Filipin dili) olmak üzere beş farklı dilde https://staysafe.dubaipolicegames.com adresinde oynanabiliyor.

Dubai Polis Müdürlüğü yapay zeka ve akıllı hizmetler departmanı müdür yardımcısı Albay Hussain Bin Ghalaita, ‘’Eğitim değeri taşıyan çevrimiçi oyunların etkisini gördük ve on milyonlarca kez indirilen birkaç oyun ürettik’’ açıklamasını yaptı.

The National