Suudi Arabistan, 18 ülkede 1 milyondan fazla insana iftar verdi

Suudi Arabistan Din İşleri, İrşad ve Davet Bakanlığı, 18 ülkedeki dini enstitüler ve İslami merkezlerle ortaklaşa düzenlediği yıllık iftar programını tamamladı.

Kraliyet direktifleri doğrultusunda bu sene iftar programının bütçesi 5 milyon Suudi Riyali’ne (1,3 milyon dolar) yükseltildi. İftar programı kapsamında dünyanın dört bir yanındaki 100’ün üzerindeki şehirde bir milyondan fazla insana 74 bin 605 yemek kumanyası dağıtıldı.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Suudi Arabistan İslami İşler Bakanı Şeyh Abdullatif Al Şeyh, “Bu program, Kral Selman’ın daimi desteği ve Veliaht Prens Muhammed bin Selman’ın İslami çalışmalarda her alanda Bakanlığın düzenlediği çeşitli programlara yorulmaksızın yaptığı katkıları çerçevesinde düzenleniyor” ifadelerini kullandı.

Al Şeyh, Suudi Arabistan’ın özellikle devam eden Kovid-19 salgını sırasında dul ve yetimlerin acılarını hafifletmeye ve dünyanın her yerinde ihtiyacı olan insanlara yardım etmeye çalıştığını da sözlerine ekledi.

Bakan, bu sene İftar programının Cibuti, Malezya, Filipinler, Etiyopya, Kamerun, Uganda, Güney Afrika, Arjantin, Tayland, Bosna Hersek, Avustralya, Çad, Pakistan, Sudan, Hindistan, Senegal, Kenya ve Endonezya da düzenlediğini belirtti.

Arab News