Suudi Arabistan, Yemen’deki korona salgınıyla mücadele için 25 milyon dolar tahsis etti

Yemen sağlık yetkilileri, koronavirüsünün yayılmasıyla mücadele etmek için Kral Selman İnsani Yardım Merkezi tarafından sağlanan ikinci tıbbi yardım grubunu teslim aldı.

Yemen Sağlık Bakanlığı’nda Ulusal İlaç Tedarik Programı tarafından alınan ikinci yardım grubu, Yemen hastanelerindeki yoğun bakım departmanlarının yararlanacağı birçok tıbbi cihaz ve ekipmanı, sağlık sektöründe acil ihtiyacı olan hayati işaret monitörlerini ve korona salgınına karşı kullanılan ilaçlar ve diğer tıbbi malzemeleri kapsıyor.

Yemen’in Hadramut Valisi Assam el-Kesiri, Yemen’deki sağlık sektörünü desteklemek için Kral Selman Yardım Merkezi tarafından sağlanan ve Yemen’deki hastanelerde ve izolasyon merkezlerinde çalışan sağlık personelini destekleyecek yardımlar için övgüde bulundu.

Öte yandan, Hadramut’taki Yemen Sağlık Bakanlığı Ofisi Genel Müdürü Dr. Hani el-Amudi, sağlık sektörüne sürekli desteği için Yardım Merkezi’ne teşekkür ederek, uzmanların korona salgınıyla yüzleşmelerine yardımcı olmak için art arda gelecek diğer sağlık destek konvoyları olduğunu belirtti.

Yemen’deki Kral Selman Yardım Merkezi Yardım Komitesi Başkanı Abdurrakib Fateh, Suudi Arabistan’ın, Yemen’deki salgınla mücadele etmek için 25 milyon dolar tahsis ettiğini ve Merkezin Yemen’deki sağlık sektörüne tıbbi malzeme sağlamak için acil destek olarak 3,5 milyon dolar tahsis ettiğini açıkladı.

Al Arabiya