Suudi İslami İşler Bakanlığı Endonezya’da 88 tonluk gıda paketi dağıttı

Endonezya’daki Suudi Arabistan Büyükelçiliği’nde Dini İşler Ofisi tarafından temsil edilen Suudi İslami İşler Davet ve İrşad Bakanlığı, Endonezya’da Ramazan ayı boyunca uygulanan Kral Selman Ramazan Programı kapsamında son ramazan paketlerinin dağıtımını tamamladı.

Suudi Arabistan’ın Endonezya Büyükelçisi Assam Abid es-Sekafi, Ramazan ayında Kral Selman Programı’nın 18 ülkede uygulandığını belirterek Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz’e, İslam ülkelerine uygulanmasında gösterdiği çaba için teşekkür etti.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Öte yandan, Cakarta’daki dini ataşesi Şeyh Ahmed el-Hazmi, muhtaç ailelerin ihtiyaçlarını karşılamak için tüm bölgelerde, valiliklerde, adalarda ve köylerde, programın uygulanması için titizlikle çalışıldığını belirtti.

Hazmi, Ramazan ayının başlangıcından beri belirlenen bölgelerde 88 ton ağırlığında 12 çeşit yüksek kaliteli gıda içeren paketlerin dağıtıldığını açıkladı. Ayrıca, gerekli önlem prosedürlerine göre ve ekiplerin katılımıyla, uygulamanın tamamlanması için 24 saat çalıştıklarına dikkat çekti.

Al Arabiya