BAE, Yemen halkına 43 ton gıda desteği sağladı (VİDEO)

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), insani yardım kolu BAE Yardım Kuruluşu aracılığıyla, Yemen’in Hadramut bölge halkına 5 bin kişiye fayda sağlayan yaklaşık 43 ton ağırlığında bin gıda paketi sağladı.

Bu yardım, BAE’nin, Kovid-19 önlemi olarak Yemen’de uygulanan işten çıkarılma ve sokağa çıkma yasağı nedeniyle etkilenen Hadramut halkının, geliştirilen acil bir plan çerçevesinde insani koşullarını normalleştirmelerine yardımcı olacak insani çabalar çerçevesinde gerçekleşti.

Bölge halkı, Birleşik Arap Emirlikleri’ne ve insani yardım koluna, bu olağanüstü koşullarda yanında durdukları için teşekkürlerini dile getirdi.

BAE, Ramazan ayı boyunca yetkililer tarafından Korona’ya karşı koymak için alınan önlemlerden etkilenen binlerce aileye destek oluşturarak Hadramut’ta yüzlerce ton gıda dağıttı.

Ayrıca, 2020’nin başından bu yana BAE tarafından sağlanan gıda paketi sayısının Hadramut Valiliği’nde muhtaç ve etkilenen ailelerden 97 bin 900 kişiyi hedefleyen bin 119 ton 333 kilogram ağırlığında 19 bin 580 gıda paketi olduğu biliniyor.

WAM