BAE’de vatandaşlara 1,5 milyar dolarlık konut kredisi sağlanacak

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Başkan Yardımcısı ve Dubai hükümdarı Şeyh Muhammed bin Raşid Al Maktum, vatandaşlara toplam 5,6 milyar dirhem (1,5 milyar dolar) ile 3 bin arsa ve konut kredisi tahsisinin sağlanmasını emretti.

Dubai Belediyesi Genel Müdürü Mühendis Davud el-Haceri, belediyenin Şeyh Muhammed bin Raşid Al Maktum tarafından verilen emri uygulamak için Ramazan Bayramı tatilinden hemen sonra belediyenin topraklarından ve toplam 3 bin parselin vatandaşlara tahsis edeceğini açıkladı.

Açıklamasının devamında, “Nad Hessa” olan ilk alanın Şeyh Muhammed bin Zayed Caddesi üzerinde olduğunu ve 274 hektarlık bir alana sahip olduğunu ve diğer alanın 128 hektarlık bir alana sahip Emirates Caddesi üzerinde bulunan “Aweer First” alanı olduğunu söyledi.

Son olarak Haceri, belediyenin en yüksek konfor, lüks ve istikrarı sağlayacak şekilde entegre bir paket oluşturarak, araziler dağıtarak bu alanlardaki insanlar için gerekli tüm hizmet türlerini sağlamak Şeyh Muhammed bin Raşid’in direktiflerini uygulamaya çalışacağını vurguladı.

WAM