Dünyada güvenlik ve koruma garantisi sertifikası alan ilk otel Dubai’de

Dubai’deki Cumeyra en-Nesim Oteli, Bureau Veritas’tan bir SafeGuard Etiketi aldı ve dünyadaki bu prestijli sertifikaya sahip ilk otel oldu.

Denetleme ve belgelendirme hizmetleri şirketi olan Bureau Veritas, uygulanan en iyi uygulamalara ek olarak, operasyonları sürdürmek ve en yüksek güvenlik standartları ile yerel ve uluslararası yasalara uygunluklarını sağlamak için gerekli tüm prosedürlerin alınmasını sağlamak için önde gelen uluslararası sağlık, güvenlik ve hijyen uzmanlarıyla işbirliği içinde bir dizi ayrıntılı kontrol listesi geliştirdi.

Uygunluk sertifikası ve etiketi, gerekli tüm standartlar karşılandıktan ve sahada uygulanacak etkin önlemlerin alınmasını sağlamak için uzaktan yapılan denetimlerden sonra veriliyor.

YÜKSEK GÜVENLİKLİ OTEL

Cumeyra Group, tüm otellerde, konukların ve çalışanların sağlığını ve güvenliğini korumak için özel olarak tasarlanmış bir dizi önlem uygulamaya başladı. Bu önlemler arasında; maske takılması, zorunlu günlük sıcaklık ölçümü, tüm çalışanlar için kapsamlı hijyen ve sterilizasyon eğitimi, plajlar, yüzme havuzları ve spor salonları (açıldığında) dahil olmak üzere otel genelinde sosyal mesafe kurallarına uyma ve ortak alanlarda havalandırma ve temiz hava seviyelerinin yükseltilmesi ve ziyaretçi sayısına bağlı olarak asansörle ilgili özel yasaların yanı sıra misafirleri kullanırken güvenliğini sağlamak için günde 3 kez sisli sterilizasyon mekanizmalarının kullanılması yer alıyor.

Ayrıca konuk odaları günlük olarak tamamen temizlenerek havalandırılıyor ve maskeler, el dezenfektanları ve steril mendiller gibi gerekli hijyen araçlarını sağlarken, yastıklar ve yorganlar termal sterilizasyona tabi ve konukların otelden ayrılması üzerine hemen değiştiriliyor. Odalar, ek bir güvenlik önlemi olarak her konaklamadan sonra 3 gün boyunca boş bırakılıyor ve yüksek doluluk oranları nedeniyle bunun mümkün olmaması durumunda, odalar tam bir sterilizasyon işlemine tabi tutuluyor.

Otel tarafından sağlanan tüm istisnai restoranlar, her öğünden önce restoranın tamamen sterilizasyonu, büfelerin duraklatılması, masalar arasında güvenli bir mesafenin korunması ve konukların kullanması için her masada temel sterilizasyon malzemeleri sağlanması gibi ek önlemlere tabi tutuluyor.

Al Roeya