Jüpiter’in Oğlak’a geçmesiyle dünyanın pandemi durumu hafifleyecek!

Koronavirüsün sonunu ne zaman göreceğiz? Tahmininiz bizimki kadar iyi. Ama bir dakika, bu astrologların salgın başladıktan sonra bize söylediği şey neydi? Ve şimdi bu astrologlar ne diyorlar?

İki ay önce, birkaç Dubai merkezli astrolog  yıldız tahmininde bulunarak Mayıs ayında bir şeylerin olacağını söylemişti.

Ama işler tahmin edildiği gibi mi gidiyor?

Hindu astrolog Upendra Shastri, “Daha önceki tahminim, olayların Mayıs ayından itibaren olumlu bir dönüş yapacağı şeklindeydi. Jüpiter’in 30 Mart’tan 30 Haziran’a kadar olan sürede Oğlak’a geçmesiyle dünyanın pandemi durumunun hafifleyeceğini tahmin etmiştim. Her şeyin başladığı Çin’e bakın şimdi – hayat normale dönüyor. Ölümcül virüsün ilk ortaya çıktığı Wuhan şehri yeni bir vaka bildirmedi’’ diye konuştu.

Upendra Shastri

Hindu astrolog Acharya Umesh de olayların Mayıs’tan itibaren, özellikle de 20 Mayıs’tan itibaren düzeleceğini öngörmüştü.

Umesh, ‘’Mitolojideki Tanrı Rahu, bir pandemi ile gelen tüm tahribatı yaratmaktan sorumlu. Neyse ki, 20 Mayıs’ta Rahu takımyıldızından uzaklaşacak ve işler biraz rahatlayacak. Rahu, Tanrı Ketu ile birlikte, güneş ve ayın yollarının kesişme noktalarını gösteren görünmez gezegenlerdir’’ açıklamasını yaptı.

‘Ruhsal kurtuluş’ zamanı

Acharya Umesh’e göre, ‘’22 Nisan’da Rahu geriye doğru gitti ve yeni bir takımyıldıza geçti. 20 Mayıs’ta, Mrigashira takım yıldızına doğru düz yoluna geri dönüyor. Mrigasira, parlak bir yıldız ve Orion takımyıldızındaki diğer üç yıldızla temsil edilen Mars enerjisinin başlatıcısıdır. Daha önce pandemi ile bağlantılı olan İkizler burcunda idi. Mrigashira takımyıldızı manevi kurtuluşu teşvik eder. Bu bir dileği yerine getirme gücüne sahip olduğu için iyi bir zaman olacaktır. Söylemeye gerek yok, herkes koronavirüsün bitmesi için dua ediyor. Ve yakında olacak. Rahu bu takımyıldızda 13 Şubat 2021’e kadar sistemde kalacaktır ve enerjiyi, ev hapsinin son zincirlerinden manevi özgürlük arayışı için kullanacak, ayrıca meditasyon ve diğer manevi güçlere doğru hareketi teşvik edecektir. Herhangi bir virüsün yayılması Rahu’ya bağlıdır. Rahu’nun elverişli bir noktaya taşınmasıyla işler kontrol altına alınacak ’’ diye konuştu.

Acharya Umesh

Olumsuzluklardan kaçının

Dubai merkezli bir başka astrolog ve yaşam koçu olan Acharya Sandeep Bhargava, dünyanın 11 Mayıs’tan itibaren tekrar barış içinde yaşamaya başlayacağını söylemişti. Peki, bu barış henüz gerçekleşmedi mi? Cevap: Süreç iyi başladı ve dünya oraya ulaşacak.

Acharya Sandeep Bhargava, çevremizdeki kargaşa, Satürn’ün geçen yıl 18 Eylül’de – bu yıl 24 Ocak’ta ve 5 Kasım’da Jüpiter’in geçişlerinden kaynaklandığını belirtti.

Acharya Sandeep Bhargava

Bhargava: ‘’Bu geçişler kolektif olarak etrafımızdaki ayaklanma halini açıklıyor. Ayrıca Mars, fiziksel ve zihinsel sağlığı yöneten kendi evi Akrep’e geçti. Tüm bunlar doğal ya da insan yapımı felaketleri bir araya getiriyor. İnsanlar etraflarındaki olumsuzluklardan kaçınmalı ve olumlu etkilere odaklanmalıdır. İnsanlar, Satürn ve Jüpiter’in doğrudan konumu nedeniyle Ekim ayında (yaklaşık olarak) olumlu bir zaman dilimi bekleyebilirler. İnsanlar iç benlikleri üzerinde çalışmaya başlamalı, iç gözlem yaparak duygularıyla bağlantı kurmalı ve geleceği kucaklamaya hazır olmalıdırlar. Bu, geçmişe odaklanma zamanı değil, yeniden keşfetme zamanıdır. Örneğin işinizi kaybettiyseniz geçmişe takılıp kalmayın; durumunuzla ve kendinizle barış yapın ve gizli yeteneklerinizi ifade edin; benzer şekilde, evde oturmaktan şikayet etmeyin, görünen sıkıntı aslında altın fırsatlara yol açabilir. Bu salgın ilk değil – ve son olmayacak. Önemli olan bu durumla nasıl başa çıktığımızdır’’ açıklamalarını yaptı.

Gulf News