Sanal Arap Seyahat Pazarı 1 Haziran’da başlayacak

Arap seyahat pazarına yönelik sanal etkinlik, 1 Haziran 2020’de başlayacak ve üç gün boyunca devam edecek. Orta Doğu seyahat endüstrisi uzmanları, Çin’de koronavirüsünün kontrolü ve yerel eğlence amaçlı seyahat talebinin artmasıyla birlikte uluslararası turizmin geri dönüşüne bir kapı olarak Çin’i görüyor.

Çin Turizm Forumu, etkinlikte beklenen en önemli oturumlardan biri olarak görülüyor ve özellikle yeni tip koronavirüs salgınını kontrol etmeyi başardıktan sonra Çin dış eğlence piyasasının sağladığı fırsatları ele alması bekleniyor.

Bu bağlamda, Orta Doğu’dan bu sektördeki bir dizi uzman, Çin’deki yerel pazarın mevcut koşullarını ve daha da önemlisi, Çinli ziyaretçileri bölgeye tekrar çekmeye nasıl ve ne zaman başlayacağını ele alacak.

Ortadoğu’daki Arap Seyahat Pazarı Fuarı Direktörü Daniel Curtis, “Dünya çapında seyahat endüstrisindeki uzmanlar, profesyoneller ve karar vericilerin, Kovid-19 salgınının patlak vermesi nedeniyle bu endüstrinin maruz kaldığı kapsamlı hasar ve kayıpların kapsamını hatırlamasına gerek yok. Son zamanlarda, Çin’den gelen ve seyahat ve turizm endüstrisinin toparlanmaya başladığını gösteren bazı olumlu göstergeler mevcut” dedi.

Sözlerinin devamında, Çin’deki “Altın Haftası” tatili sırasında yurt içi seyahatin nispeten hızlı bir şekilde toparlanmasının, Çin’in Kovid-19 sonrası dönem için küresel turizm endüstrisine liderlik etmede oynadığı birincil rolle ilgili bazı analistlerin doğru görüşünü doğruladığını da sözlerine ekledi.

Çin Turizm Forumu, özellikle Çin’deki denizaşırı seyahatlerin potansiyel olarak toparlanmasına odaklanacak ve Çinli gezginlerin denizaşırı turistik yerler hakkındaki bilgilere erişimini ve yerel oteller, tur şirketleri ve servis sağlayıcılarla nasıl iletişim kurduklarını ele alacak.

Emarat Al Youm