Arap Moda Haftası sanal olarak yapılacak

Arap Moda Haftası, önümüzdeki ayın sonunda başlayacak, ancak görünen o ki, bu yıl sektör Arap modası ve tasarımında en yeni ve en büyük deneyimi yaşayacak.

Arap Moda Konseyi, moda topluluğunun güvenliğini sağlama ve sektörde sürdürülebilirliği teşvik etme amaçlı iki yılda bir düzenlenen etkinliğin tamamen dijital hale geleceğini doğruladı.

Arap Moda Konseyi Kurucusu ve CEO’su Jacob Abrian, ‘’Küresel finansal ve dijital eğilime en iyi uyan yeni bir dijital deneyimi uyarlayarak geleneksel takvimi kökten değiştirebildiğimiz için çok mutluyuz. Bu hareketi moda sisteminin geleceğini daha bilinçli bir platforma ve sürdürülebilir bir kültüre dönüştürmek için muzaffer bir adım olarak görüyoruz’’ açıklamasını yaptı.

Üç gün sürecek moda etkinliği, hem Arap Moda Haftası resmi web sitesinde yayınlanacak,  hem de web sitesi aracılığıyla önde gelen sosyal medya platformlarıyla ortak olarak yüz milyonlarca izleyiciye canlı olarak yayınlanacak.

Şovları ve konuşmaları çevrimiçi olarak herkes izleyebilir. Tüketiciler ayrıca, belirli bir lüks e-ticaret platformu aracılığıyla çevrimiçi olarak gösterilen koleksiyonları doğrudan satın alabilecek ve halkın perakende dağıtımından altı ay önce podyumda sergilenen ürünlere erişebileceği yeni bir platform oluşturulacak.

Ürünleri mağazadan satın almak isteyen müşteriler, City Walk, Dubai’deki 1422 Concept Store’a gidebilecekler.

Arap Moda Konseyi Baş Stratejisi Başkanı Muhammed Akra, ‘’Bugün, geleneksel moda sistemi her zamankinden daha fazla devrim ve yeniliğe ihtiyaç duyuyor. Şimdilerde artık lüksü algılama şeklimiz ve bir şeylerle etkileşim şeklimiz mevcut moda sisteminin son yüzyılda en son güncellendiği halinden tamamen farklıydı. KOVID-19, normları yeniden şekillendirmede kararlar almak için kilit hızlandırıcı oldu’’ diye konuştu.

Öte yandan, Londra ve Paris Moda Haftası gibi dünyadaki diğer önemli moda haftaları da, geleneksel modele bağlı kalmanın aksine dijital veya sanal sunumların yapılacağını duyurdu.

Arap Moda Haftası ve gösterileri nasıl izleyebileceğiniz hakkında daha fazla bilgi için www.arabfashionweek.org  adresini ziyaret edebilirsiniz.

Harpers Bazaar Arabia