Filipinli Hemşire: Muhammed bin Zayed’in mesleğimizi takdir etmesi bizi onurlandırıyor

Birleşik Arap Emirlikleri’nde (BAE) Dubai’deki Raşid Hastanesi’nde çalışan bir Filipinli hemşire, Abu Dabi Veliaht Prensi ve Silahlı Kuvvetler Yüksek Komutan Yardımcısı Şeyh Muhammed bin Zayed Al Nahyan’ın takdiri sayesinde “hemşire olarak kahraman olduğumuzu düşünüyoruz” dedi.

13 Mayıs’ta Ramazan Konseyi’ndeki uzaktan toplantıya katılan 31 yaşındaki hemşire Jessa Don Obag, BAE Haber Ajansı’na hemşirelik mesleğinin zor zamanlarda hastalarımıza umut yaymak ve zihinsel ve duygusal destek sağlamak için bir araç olduğunu söyledi ve Abu Dabi Veliaht Prensi’nin takdirinin tüm hemşireler için onur verici olduğunu söyledi.

Altı yıldır Raşid Hastanesi’nde çalışan Obag, “Onun sözleri bana ve hemşirelere, hastalar ve genel olarak toplumda umut yaymak için ilham verdi, hemşireler olarak kahraman olduğumuzu hissettik” dedi.

Sözlerinin devamında, enfeksiyon hastalarıyla ilgilenen hemşirelerin birçok risk taşıdığını ve birkaç saat boyunca korunma altında olduğunu ve bazen kişisel ihtiyaçlarını feda etmeleri gerektiğini belirtti.

Obag, “Hastalar kritik bir durumdayken daha stresli hale gelir, bu yüzden hemşireler olarak birbirimizi destekliyoruz ve hastalara onlarla olduğumuzu ve yalnız olmadıklarını hissettirmeye çalışıyoruz.

Kritik hastalar iyileştikçe ve bize teşekkürlerini ifade eden bir gülümsemeyle hastaneden ayrıldığında, insan tarafının işimizdeki önemini hissediyoruz” dedi.

Hemşirelik lisans derecesine sahip olan Obag, ülkesinde üç yıl çalıştıktan sonra 2014 yılında Dubai’ye taşındı.

WAM