Cemal Kaşıkçı’nın eşinden evlilik yıldönümünde duygusal mesajlar

2 Haziran, Bayan Hanan el-Atr için çok anlamlı bir gündü. O tarih, Gazeteci – Yazar Cemal Kaşıkçı ile dünya evine girdikleri gündü. Bayan Hanan el-Atr, ebedi mutluluk yoluna adım attıkları o günü bu yıl da unutmadı. İstanbul’da cinayete kurban giden sevgili eş Cemal Kaşıkçı’yı, Twitter hesabından fotoğraflar eşliğinde paylaştığı duygusal mesajlarla andı. İşte o mesajlar:

“02.06.2020 evliliğimizin üzerinden tam iki sene geçmiş oldu Cemal. Kader bugünü planladığımız ve hayal ettiğimiz gibi birlikte kutlamamıza izin vermedi. Bütün temennim bugün bu geçici dünyadan daha iyi bir yerde olman.

Sen merhametli bir eştin ve her şeyden önce benim en yakın arkadaşımdın. Seni insaniyetin, şefkatin, değerlerine, ailene ve dinine olan samimiyetinle biliyorum.

Evliliğimiz Allah’ın kanunları ve Peygamber’in sünnetine göre oldu. Sana söz verdiğim gibi, bana ne olursa olsun her zaman senin eşin olarak kalacağım. Seninle ilgili aklımdaki su gibi berrak olan anılarımız benimle yaşamaya devam edecek.

Sevgili eşim, sen Allah’ın rahmetindesin ve Allah rahmeti altındaki hiçbir mazlumun hakkını zayi etmez.
Cemal, seni kaybettiğimden beri şantajlara maruz kaldım. Evet, ucuz şantaj ve baskılar altındayım.
Ama ben ne yaparlarsa yapsınlar evliliğimizi ispatlama konusundaki hakkımdan vazgeçmeyeceğim…

Sevgili Eşin
Hanan el-Atr”

Bu arada, Ekim 2010 tarihinde Twitter’a katılan bayan Hanan el-Atr’nin, profilinde “Tanrı sevgili kocam Cemal Kaşıkçı’yı korusun” yazıyor.