Bahreyn Cuma namazının camilerde kılınması kararını erteledi

Bahreyn hükümeti, Ramazan Bayramı’nın bitiminde kademeli olarak kısıtlamaların kaldırılmasının ardından yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarında görülen artış sebebiyle Cuma namazının yeniden başlatılmasına yönelik kararı ertelediğini duyurdu.

Bahreyn Koronavirüsle (Kovid-19) Mücadele Ulusal Komitesince dün düzenlenen basın toplantısında, ülkedeki vakaların artmasının ihtiyati tedbirlere uyulmamasından kaynaklandığı vurgulandı.

Sağlık Bakan Yardımcısı ve Koronavirüsle (Kovid-19) Mücadele Ulusal Komitesi Üyesi Dr. Velid el-Mani, Bahreyn Krallığı’nın koronavirüs (Kovid-19) ile mücadelesinin yeni gelişmelere uygun çalışma planlarına göre ilerlediğini vurgulayarak, hükümet ve sağlık personelinin toplumun sağlığını ve güvenliğini korumak için gerekli önlemleri almaktan ve gece gündüz demeden çalışmaktan çekinmediklerine dikkat çekti.

Mani, bir sonraki aşamada gösterilmesi gereken sorumluluğun, bireysel olduğunu ve bireyin bu salgını başarıyla atlatıp kendisini, ailesini ve toplumu korumak için alınan kararlara, ihtiyati tedbirlere ve önlemlere uymayı sürdürmesine bağlı olduğunu belirtti.

Bahreyn’de dün 504 yeni vaka tespit edildi ve toplam vaka sayısı 12 bin 815’e yükseldi.

Şarkul Avsat