Aseel Al-Mansour Kimdir?

Aseel Al-Mansour, Ekim 2016’dan bu yana İstatistik Otoritesi’nde inovasyon ve geliştirme departmanının genel müdürü olarak çalışmaktadır.

Al-Mansour ayrıca Temmuz 2015’ten bu yana Cidde’deki Kral Abdul Aziz Üniversitesi’nde istatistik profesörü olarak görev yapmaktadır.

Al-Mansour lisans derecesini 2003 yılında Kral Abdül Aziz Üniversitesi’nden istatistik ve bilgisayar bilimi alanında aldı.

Al-Mansour 2003-2005 yılları arasında, elektrik ve elektronik üretim şirketi olan Siemens’te çalışarak Siemens’teki geleneksel organizasyon ve yöntemleri geliştirmelerine, desteklemelerine yardımcı oldu. Ayrıca şirket içinde iş süreci için analiz sağladı, şirket içinde yöntem ve prosedürler yarattı, değiştirdi ve uyguladı.

2009 yılında Virginia, George Mason Üniversitesi’nden istatistik bilimi alanında yüksek lisans yaptı. Dört yıl sonra da Florida State Üniversitesi’nden aynı dalda doktorasını aldı.

2013-2015 yılları arasında Al-Mansour, Washington DC’de Uluslararası Para Fonu (IMF) araştırma bölümünde kıdemli araştırma görevlisi olarak çalıştı.

Al-Mansour, 2010-2011 yılları arasında Old Dominion Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olarak görev yaparken veri kalitesini sağlayarak, analitik planlar hazırlayarak, çeşitli çalışmalar için analizler yaparak, sonuçları dağıtarak ve diğer araştırma görevlerini koordine ederek proje araştırmacılarına araştırma desteği sağladı.

2008 ve 2009 yıllarında George Washington Üniversitesi ve Ulusal Ticaret Bankası’ndaki yaz staj programlarında iş tecrübesi kazanmıştır. Aseel Al-Mansour’un Twitter hesabı @aseel_almansour’ dur.

Arab News