Suudi Arabistan Havayolları (Saudia) iç hat uçuşlarına başladı

Suudi Arabistan Havayolları (Saudia), ülkenin Genel Sivil Havacılık Otoritesinin (GACA)geçen hafta yaptığı açıklamadan sonra bu hafta iç hat uçuşlarına başladığını duyurdu.

Havayolu şirketi yaptığı açıklamada, yurtiçi uçuşların yeniden başlamasının ilk aşamasında Cidde, Riyad, Damman, Medine, Cizan, Hail ve Necran bölgeleri dahil olmak üzere günlük 60 uçuş gerçekleştireceklerini belirtti.

İç hat uçuşları, yeni yapılan Cidde Kral Abdulaziz Uluslararası Havaalanı’ndaki Terminal 1’den yapılacak.

Yapılan açıklama, Suudi Arabistan’ın koronavirüsle mücadele tedbirlerini hafifleteceğini duyurmasının ardından yapıldı. Hafifletilen tedbirler arasında Suudi Arabistan içinde Mekke hariç olmak üzere iç uçuşların yapılmasına izin verilmesi de yer alıyor.

Suudi Arabistan’da koronavirüse (Kovid-19) yakalandıktan sonra iyileşen hasta sayısı son 24 saat içinde 806 kişi daha artarak 68 bin 965 kişiye yükseldi. Suudi Arabistan Sağlık Bakanlığı bin 975 yeni vaka sonrasında toplam vaka sayısının 93 bin 157’ye ulaştığını ve 23 bin 581 hastanın aktif, bin 381’inin ise kritik durumda olduğunu duyurdu. Bakanlık ayrıca 32 kişinin öldüğünü ve ülkede hastalık başladığından bu yana meydana gelen toplam ölüm sayısının 611 kişiye ulaştığını bildirdi.

Arabian Business