Oswald J. Schmitz yazdı: Yeni Ekoloji

İnsanlar olarak türümüz, dünya üzerindeki milyonlarca türden biri olmaktan, tüm gezegeni kendi ihtiyaçlarına göre tek başına dönüştüren bir türe dönüştü.

The New Ecology (Yeni Ekoloji) kitabı, günümüzün ekolojisinin, benzeri görülmemiş çevresel geçiş çağında oynadığımız önemli rolü değerlendirebilmek için ihtiyacımız olan bilgileri nasıl sağlayabileceğimizi okuyucularına sunuyor.

Kitabın yazarı Oswald Schmitz, insanlığın doğal dünyayı, daha önce görülmemiş bir şekilde nasıl şekillendirdiğini anlamak için ekoloji biliminin nasıl geliştiğini anlatıyor.

The New Ecology, tür çeşitliliğinin korunmasının önemini vurgulamanın yanı sıra doğanın düşünceli destekçileri olarak yeni roller üstlenmesi gerektiğini öngörüyor. Kitap, günümüz ve gelecek nesillerin iyiliği için gezegenimizin çevresel performansını, ekosistem üretimini korumak ve geliştirmek için ekolojik bilgi sunuyor.

Bilgilendirici ve ilgi çekici olan The New Ecology kitabı, yeni ekolojinin neyle ilgili olduğu ve neden her zamankinden daha önemli olduğu hakkında mümkün olan en iyi girişi okuyucularına sunuyor.

Arab News