Suriyeli tasarımcı Rami al Ali, yeni koleksiyon hazırlamayacak

Suriyeli tasarımcı Rami al Ali, yaptığı açıklamada, kendi adını verdiği markasının 2021 Sonbahar sezonu için yeni bir koleksiyon tasarlamayacağını duyurdu.

Dubai’de yaşayan tasarımcının bu kararı, Kovid-19 küresel sağlık krizi sırasında markasının, çevre üzerindeki etkisini azaltarak daha sürdürülebilir bir geleceği destekleme adımı.

SALGIN NEDENİYLE KOLEKSİYON TASARLAMAYACAK

Rami al Ali yayınladığı açıklamasında “Bu sezon, ürettiklerimiz üzerinde daha dikkatli olma istediğimiz nedeniyle yeni bir koleksiyon tasarlamama kararı aldık. Moda, yeni koşullara uyarlanabilen bir endüstri ve toplum aynası” ifadelerine yer verdi.

Bu karar, markanın küresel karantinadan birkaç hafta önce Paris’te sergilediği son 2020 Bahar koleksiyonun büyümesini ve daha geniş kesimler tarafından görülmesini sağlayacak.

Yapılan açıklamaya göre, bu karar al Ali’nin bir sonraki koleksiyonu üzerinde çalışması için çok daha fazla zamana sahip olmasını sağlayacak.

KÖKLERE DÖNÜŞ AKIMI

Al Ali müşteri listesinde yer alan Britanyalı yıldız Helen Mirren, Oscar sahibi kostüm tasarımcısı Hannah Beachler ve Mısırlı aktris, şarkıcı Yousra ile bölgenin en ünlü tasarımcılarından biri.

 

Al Ali, birkaç yıl önce başlayan ve o zamandan beri büyüyen “köklere dönüş” akımından bahsederek, “Yeni müşterilerimizi oluşturan genç neslin birçoğu daha vatansever ve kendi kimliklerine tutunmaya çalışıyor. Kendi dillerini konuştukları için yerel ürünleri kullanma konusunda istek söz konusu. Küresel bir düşünme tarzına sahipler ancak geleneksel estetiği korumak istiyorlar. Bölgeden çıkan markalar, bölgenin estetiğini, kültürünü ve değerlerini anlıyor ve bu nedenle de ortaya mükemmel bir uyum çıkıyor. Ancak yatırımcıları yatırım yapmaya ikna etmek oldukça zor oldu” şeklinde konuştu.

Arab News