Arap kökenlere sahip olduğunu bilmediğiniz 6 ünlü

Şimdiye kadar çoğumuz Shakira, DJ Khaled ve Salma Hayek’in Arap kökenlerine sahip olduğunu biliyoruz. Ancak bu altı yıldızın, Arap kökenlerine sahip olduğunu öğrenince şaşıracaksınız.

  1. Ariana Grande

Pop müziğin süperstarı Ariana Grande’nin kökenleri Cezayir ve Fas’a uzanıyor. Grande, 2014 yılında Facebook hesabından yaptığı bir paylaşımda, kökenlerinin Yunan ve kuzey Afrika’nın bir kısmına dayandığını öğrendiğini belirtti.

  1. Jerry Seinfeld

Bir kısmı kurgulanmış kendi Sitcom’u Seinfeld’de oynamasıyla tanınan Amerikalı komedyen Jerry Seinfeld’in bir tarafı Arap. Komedyenin annesi yarı Arap.

  1. David Guetta

Fransa doğumlu DJ, müzik yapımcısı ve söz yazarının babasının kökenleri Faslı bir aileye dayanıyor.

  1. Steve Jobs

Apple’ın eski CEO’su Steve Jobs, Arap Müslüman bir ailede dünyaya geldi. Babası Suriyeliydi. Amerikalı bir çift, milyarder bilgisayar tasarımcısını daha bebekten evlat edindi.

  1. Zoe Saldana

Avatar filminin yıldızı, Dominikli bir babaya ve Porto Rikolu bir anneye sahip. Ancak, aktris verdiği bir röportajda, anne tarafının kökeninin Lübnan’a dayandığını belirtti.

  1. Jade Thirwall

The Little Mix grubunun üyesi, kısa bir süre önce, gençken Arap kökenlerinden dolayı zorbalıkla karşılaştığını açıkladı. Şarkıcı anne tarafından dedesinin Yemenli ve anne tarafından büyükannesinin de Mısırlı olduğunu belirtti.

Arab News