Bahreyn Uluslararası Havaalanı yeni güvenlik tedbirlerini açıkladı

Bahreyn Uluslararası Havaalanı, koronavirüs pandemisi ile mücadele kapsamında bir dizi yeni sağlık ve güvenlik önlemi aldığını duyurdu.

Yeni önlemler kapsamında havaalanında maske takmak zorunlu ve sadece havayolu çalışanları ile yolcular – reşit olmayanlar ve hareket kabiliyeti kısıtlı olanlara eşlik edenler hariç- terminalde bulunabilir.

Eğer maskeniz yoksa havaalanında bulunan kişisel koruyucu ekipmanları satan makinelerden satın alabilirsiniz. Makinelerde el dezenfektanı ve tek kullanımlık eldivenlerde bulunuyor.

SOSYAL MESAFE VE MASKE ÖNLEMLERİ

Havaalanında ayrıca insanların sosyal mesafelerini koruduklarından emin olmak için uyarı etiketleri ve boş bırakılması gereken koltuklar yer alacak. Havaalanının bütün girişlerinde insanların ateşleri ölçülecek ve havaalanın dokunulan yüzeyleri sıklıkla sterilize edilecek.

Uçuşunuz varsa havaalanına, alınan önlemler kapsamındaki tarama süreci için uçuş saatinizden yaklaşık olarak üç saat önce gelmeniz gerekiyor.

Bahreyn Havalimanı Şirketi (BAC) CEO’su Muhammed Yusuf al Binfalah “Pandemi başladığından bu yana BAC, Sağlık Bakanlığının tavsiye ettiği bir dizi tedbiri uyguladı ve yolcuların, personellerin ve Bahreyn halkının sağlığını korunmak için havaalanı ortakları yakından çalıştı” ifadelerini kullandı.

Muhammed Yusuf al Binfalah, “Dünya Kovid-19 salgının iyileşme ve uçuşların yeniden başlama evresine doğru yol aldıkça hem personel hem de yolcuların sağlıklarını güvence altına almak ve karşılamak için çok sayıda önlem alıyoruz. Bu dönemde Bahreyn’in havacılık sektörünü desteklemek için dikkatli adımlar atıyoruz. Bu süreçte yolcularında önemli bir misyona sahip olduklarını hatırlatıyor, anlayışları ve desteklerini bekliyoruz” dedi.

Time Out Bahreyn