“Pokemon Go Dede” bisikletine bağlı 64 telefonla oyun oynuyor

11 telefonla Pokemon Go oynadığı için İnternet’te ün kazanan Tayvanlı büyükbaba Çen San-Yuan, şimdi daha da çok telefona sahip.

Çen San-Yuan, artırılmış gerçeklik oyunu Pokemon Go oynamak için bisikletine 11 telefon bağlamıştı.

Temmuz 2016’da piyasaya sunulan Pokemon Go, gerçek dünyadaki mekanlara bağlı ve oyuncular tarafından yakalanabilen, eğitilebilen ve dövüştürülebilen sanal yaratıklar içeriyor.

Oyunu Çen’e 66 yaşındayken torunu öğretmiş.

İspanyol Haber Ajansına (EFE) konuşan Çen, “Her şey doğum günümde oğlumun bana bir telefon hediye etmesi ve torunumun Pokemon Go oynamayı öğretmesiyle başladı. Bu bir keşifti” dedi.

Çen, 2018’de sosyal medya sitesi Reddit’te kendisini 6 akıllı telefonla gösteren bir görüntünün paylaşılmasıyla meşhur oldu. Bu haber yazılırken söz konusu paylaşım 75 bin 200 beğeni almıştı.

Çen’in ayda bin sterlinden (yaklaşık 8 bin 500 TL) fazla para harcadığı oyunu, aralıksız 20 saat oynayabildiği belirtilmişti.

Tayvanlı Çen, oyunun arkadaş edinmesine ve Alzheimer hastalığının etkileriyle mücadele etmesine yardımcı olduğunu söyledi.

2019’da Çen 24 telefon kullanıyordu. Bunların 22’si bisikletine bağlıyken, ikisini de cebinde taşıyordu.

Çen ayrıca Tayvanlı akıllı telefon markası ASUS’un ve firmanın Zenfone Max Pro M2 telefonunun elçisi yapıldı. Tayvanlı yaşlı adam, bu modeldeki telefonlardan 20 tanesini oyun için kullanıyordu.

Şimdiyse aynı bisiklete bağlı gibi gözüken 64 akıllı telefonu kullanıyor.

8 telefon için daha boş yer var, böylece toplamda 72 telefona ulaşması mümkün.

Tayvan’daki günlerini falcı ve Feng Şui uzmanı olarak geçiren Çen, oyunu ağırlıklı olarak akşamları oynuyor.

Hırslı bir Pokemon koleksiyoncusu olmasına karşın, rekabet avantajı sebebiyle diğer oyuncuları ezmek istemeyen Çen, görünüşe göre dijital yaratıklarıyla savaşlara çok nadir katılıyor.

Birçok Facebook kullanıcısı, Çen’in kullandığı telefon sayısına ilişkin endişelerini şu yorumlarla dile getirdi: “En üst sıradaki telefonlara nasıl erişiyor?”, “Frene çok hızlı basarsa ne olacak?” ve “Tavus kuşu tüylerini açmış.”

Independent Türkçe