Turistleri uzaya taşıyacak aracın görüntüleri paylaşıldı

Virgin Galactic şirketi,  yüz binlerce dolar karşılığında uzayda yolculuk yapabilecek turistler için tasarlanan uzay aracından görüntüler paylaştı.

İngiliz milyarder Richard Branson’ın sahibi olduğu şirket ilk seyahatin tarihini birkaç kez ertelemiş, ardından kısa bir süre öce seyahatin kısa bir süre sonra yapılacağını duyurmuştu.

Şirket yetkililerinden biri Branson’ın da yolculardan biri olacağını ve dün test uçuşu gerçekleştirdiği bilgisini verdi.

Araçta ikisi pilotların olmak üzere sekiz koltuk bulunuyor. Her koltuk büyük bir oval pencerenin yanına yerleştirilmiş halde. Her pencerede de bir kamera kurulu. Böylece yolcu kamerasını çıkarmak zorunda kalmadan kendi fotoğraflarını çekebilecek.

Yolcuların emniyet kemeri takabileceği, isterlerse kabinde yerçekimsiz ortamda dolaşabilecekleri belirtiliyor. Aracın üstündeki pencerelerden de dünyanın harika manzarasını seyredebilecekleri kaydediliyor.

Yapılan açıklamalar yolculuğa katılmak isteyen 600 kişinin 250 bin dolar ücreti olan temel eğitimden geçmeyi beklediği yönünde.

Şarkul Avsat