Çocukları evde meşgul etmek için mimari faaliyetler

Virüs salgını nedeniyle birçok ailenin büyük bir kısmını iç mekanlarda geçirmesi nedeniyle, ebeveynler çocukları eğlendirmek için eğlenceli yeni aktiviteler arıyor olabilir.

Bir İngiliz mimarlık firması bundan hareket ederek küçüklere yeni beceriler öğretmeye hazır olduğunu duyurdu.

Londra mimarlık ve tasarım stüdyosu Foster + Partners, küçük mimar adaylarına ticaretin bazı püf noktalarını öğretmek amacıyla yeni bir dizi başlattı.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Learn more about our lockdown-inspired #architecturefromhome and #learningforchildren initiatives. See link in bio for activities ✏️🎨🏡

Foster + Partners (@fosterandpartners)’in paylaştığı bir gönderi ()

Firma,  #architecturefromhome (#evdenmimari) hashtag’i ile başlatıkları girişimi web sitesinde  ‘’Okuldan uzakta olan evdeki çocuklarımız için yeni etkinlikler paylaşacağız. Çocukların en az birkaç saat eğlenmelerini sağlamak için çizim, yapım, oynama, düşünme, okuma, izleme ve diğer etkinlikleri paylaşacağız’’ ifadeleriyle tanıttı.

Serinin bir parçası olarak, Foster + Partners çocuklara çok çeşitli beceriler öğreten indirilebilir şablonlar oluşturdu.

Şablondaki parçalar dört bölümden oluşuyor ve çocuklara ‘fantastik bir gökdelenin’ her katını nerede ve nasıl oluşturacaklarını gösteriyor. Buradaki amaç, kağıdı her seferinde yalnızca bir tane görünür halde bırakarak dört bölüme katlamak ve hayal gücüyle kuleyi inşa etmeden önce gökdelenin tüm parçalarını oluşturmaktır. Bu arada çalışma sayfalarında çocuklara bir mimar gibi nasıl çizileceğini öğreten ve tasarımcıların perspektif oluşturmak için belirli teknikleri nasıl kullandıklarını gösteren bir çalışma bölümleri bulunmaktadır. Parçalar ayrıca boyama sayfaları, kağıt bloklardan 3D gökdelen oluşturma kılavuzu ve kağıttan kesildiğinde minyatür bir şehir yapmak için birbirine yapıştırılabilecek şablonlara da sahiptir.

Öte yandan mini mimarlar, #architecturefromhome hashtagini kullanarak tasarımlarını sosyal medyada paylaşmaya teşvik ediliyor.

Firma bununla ilgili olarak ise ‘’Kreasyonlarınızın canlandığını görmek isteriz’’ açıklamasını yapıyor.

Foster + Partners, 1967 yılında Norman Foster tarafından kuruldu ve Londra’daki Milenyum Köprüsü ve Gherkin, Londra Belediye Binası ve 1999’da Berlin’in Reichstag binasının geliştirilmesi de dahil olmak üzere dünyanın en ünlü binalarının ve yapılarının arkasında yer alan isim oldu.

Şirket ayrıca, Abu Dabi’deki Masdar City ve Dubai’deki The Index gökdeleni için masterplan hazırlanması gibi BAE’deki gelişmeleri tasarlamaktan da sorumlu.

Bölgesel olarak, cam ve çelik kullanımı ile tanınan Foster + Partners’in protfoyünde Ürdün’deki Kraliçe Alia Uluslararası Havaalanı ve Suudi Arabistan’daki Al Faisaliyah Merkezi de yer alıyor.

Şirket, son zamanlarda 2018’de Bloomberg Londra binası çalışmaları nedeniyle prestijli Stirling Ödülü’nü üç kez kazandı.

The National