Bahreyn’deki Marassi Galleria’da büyük bir akvaryum inşa ediliyor

Bahreyn’de bulunan Marassi Galleria’da devasa bir akvaryum ile su altı hayvanat bahçesinin yapılması planlanıyor.

Akvaryum ile su altı hayvanat bahçesinin yapımı tamamlandığında bu cazibe merkezi 26 bin 900 fit karelik alanı kapsayacak ve 200’den fazla balık türüne ev sahipliği yapacak.

Yeni inşa edilecek akvaryum dört farklı ekolojik bölgeden oluşacak. Bunlar; yağmur ormanı bölgesi, okyanus bölgesi, denizanası bölgesi ve resif bölgesi.

Macera severler akvaryumda dalış yapma deneyimine sahip olmanın yanı sıra hayvanların beslenmesine de yardımcı olabilirler.

Emaar Gayrimenkul PJSC Genel Müdürü Ahmed el Matruşi yeni açılacak akvaryum hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Dubai Akvaryum ve Sualtı Hayvanat Bahçesinin başarına tanıklık ettikten sonra benzer bir deneyimi Bahreyn’e de getirmeye karar verdik. Emaar Entertainment’ın çeşitli portföyünün en son üyesi Marassi akvaryumu ve Sualtı Hayvanat Bahçesi, kişilere ve gruplara yenilikçi deneyimler sunacak. Bu, MENA bölgesinde çok sayıda cazibe merkezi geliştirme taahhüdümüz kapsamında yapılan bir proje ve bölgeyi ziyaret eden turistler için popüler bir cazibe merkezi olmasını bekliyoruz.”

Marassi Galleria Alışveriş Merkezi’nde, Bahreyn Sinema Şirketi (Bahrain Cinema Company- Cineco) tarafından işletilen 13 salonlu bir sinema salonu, bir trambolin parkı ve sanal gerçeklik tema parkı yer alacak.

Timeoutbahrain