Suudi Arabistan’ın 90. Ulusal gününe özel ek sefer gezileri

Suudi Arabistan haber ajansı SPA’da yer alan habere göre, devlete ait Suudi Demiryolları Şirketi (SAR), Krallığın 90. Ulusal Günü yıldönümünü kutlamak için bu ayın sonunda ek sefer düzenleyeceğini duyurdu.

Suudi Arabistan Kamu Yatırım Fonu tarafından 2006 yılında kurulan şirket, Ulusal Gün arifesinde ek iki sefer yapmayı planlıyor. 22 Eylül Salı akşamı Riyad’dan el Kasim ve Hail şehirleri üzerinden kuzey Suudi Arabistan’daki el Cevf bölgesine bir gezi planlanıyor.

KRALLIKTA GEZİ İÇİN EK SEFERLER

Diğer ek seferin rotası ise gece geç saatlerde Suudi Arabistan’ın merkezindeki el Majmaah üzerinden Riyad’a giden el Kasim istasyonundan başlayacak.

SAR pazarlama ve iletişim genel müdürü Amar el Nahdi, “Ek sefer gezileri, SAR müşterilerinin Ulusal Gün tatili sırasında krallığın çeşitli bölgeleri arasında gezi yapılması talepleri üzerine düzenleniyor ” ifadelerini kullandı.

Ek seferlerle düzenlenecek olan gezilere bilet rezervasyonu yapmak ve satın almak için SAR’ın resmi internet sayfası www.sar.com.sa veya akıllı telefonlara indirilecek SAR uygulamasında yapılabilecek.

Her yıl 23 Eylül’de kutlanan Suudi Ulusal Günü, Suudi Arabistan’ın Kral Abdülaziz Bin Abdul Rahman Al Suud tarafından kuruluşu kutlanıyor.

Gulf News