Dünya İslam Birliği’nden Pakistan’daki sel mağdurları için yardım kampanyası

Dünya İslam Birliği’nin (Rabıta) acil yardım programı konvoyları, Pakistan Ulusal Afet Yönetimi Kurumu Başkanı General Muhammed Afzal gözetiminde ve Suudi Arabistan’ın İslamabad Büyükelçisi Nevaf Maliki’nin ver birçok Pakistanlı yetkilinin katılımı ile Pakistan İslam Cumhuriyeti’nin sel mağdurlarına yardım etmek için yola çıktı.

Muhammed Afzal, Pakistan’da yardım faaliyetleri yapan en iyi kuruluşlardan biri olduğunu söylediği Dünya İslam Birliği’nin çabalarına övgüde bulundu. Kuruluş tarafından sağlanan yardımın, Pakistan’ı vuran sellerden zarar gören ve etkilenen kişilerin acılarını hafiflettiğini belirtti.

Dünya İslam Birliği’nin Pakistan ofisi olan Uluslararası Yardımlaşma, Refah ve Kalkınma Derneği Ofis Müdürü Saad el-Harisi, yardım programının ilk aşamasında sellerin etkilediği bölgelerde en çok yardıma ihtiyaç duyan kesimlere gıda sepetleri dağıtılmasının hedeflendiğini açıkladı.

El-Harisi, çalışmanın tüm ülkedeki ilgili devlet kurumlarıyla doğrudan koordinasyonun ardından, Dünya İslam Birliği’nin dünya çapınca yardıma ihtiyacı olan kişilerin yanında durma kapsamında geldiğini belirtti. Programın, Birliğin Pakistan’da uyguladığı kalkınma ve yardım alanlarındaki birçok program ve projenin bir parçası olduğuna dikkat çekildi ayrıca yardım ve kalkınma çalışmalarında din veya ırk ayrımı yapılmadığı, tüm ihtiyaç sahiplerine yardım sağlandığı vurgulandı.

Şarkul Avsat