Riyad’dan Yemenli çocuklara eğitim yardımı

Kral Selman Yardım ve İnsani Çalışmalar Merkezi (KSRelief) bugün, Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) ile 2020 yılı Birleşmiş Milletler Yemen İnsani Yardım Planı çerçevesinde Yemen yararına 46 milyon dolar değerinde yedi farklı projeyi hayata geçirmek için video konferans yoluyla bir anlaşma imzaladı.

Anlaşma, Kral Selman Yardım ve İnsani Çalışmalar Merkezi (KSRelief) Genel Sorumlusu Dr. Abdullah er-Rabia ve UNICEF’in Arap Körfezi ülkeleri temsilcisi olan Tayeb Adam tarafından imzalandı.

Anlaşma, uzaktan eğitim yoluyla Kovid-19 salgınından etkilenen Yemenli çocukların eğitim fırsatlarına erişimini desteklemeyi ve okullara güvenli bir şekilde dönmeye yönelik hazırlık planlarının geliştirilmesini amaçlıyor. Anlaşma ayrıca, gelişmiş eğitim programları sağlayarak eğitim personeli ve eğitim kurumlarının kapasitelerini geliştirmeyi amaçlamaktadır. 20 Yemen vilayetinde Eğitim Bakanlığı ve yerel kanallarla işbirliği içinde eğitim ortamında salgınla mücadele konusunda farkındalık yaratan ve öğrencilere eğitim malzemeleri sağlama noktasında Abyan, Aden ve El Bayda valiliklerindeki eğitim personelinin kapasitelerinin artırılacağı ifade edildi.

Şarkul Avsat