Krallığın 90. Milli gününde tarihi alanlarda bisiklet turu düzenlendi

Suudi Arabistan’ın 90. Milli Günü vesilesiyle Prens Muhammed bin Salman Vakfı, Riyad’ın fethi ve sonrasında, ülkenin kurucu kralı, Kral Abdulaziz bin Abdulrahman tarafından izlenen tarihi yerleri ve yolları tanıtmak için “Our History Musk” isimli bir bisiklet turu etkinliği düzenledi.

Etkinliğe katılanlar, Suudi Arabistan tarihinde önemli bir yere sahip olan Riyad’ın dört noktasında uzun mesafeli bir bisiklet turu gerçekleştirdiler. Bisiklet turu Al Manakh Parkı, Diriyah, Jabal Abu Makhrouk, Kızıl Saray ve Al Masmak Sarayı’nda yapıldı.

TARİHİ YERLERDE BİSİKLET TURU

Bisikletçilerin son durağı, 1902’de Krallığın kurucusu Kral Abdülaziz bin Suud tarafından düzenlenen olaylar nedeniyle Arap yarımadası tarihinde odak noktası haline gelen El Masmak kalesiydi.

Muhteşem kale, günümüzde önemli bir tarihi destinasyon olan bir müzeye ev sahipliği yapıyor.

“Masmak” Arapçada, yüksek, sağlam, kalın ve devasa anlamına gelir. Bunlar, Kral Abdülaziz’in krallığın kurulmasında ilke edindiği terimler.

Kral Abdülaziz’in ülkenin kurulması için gösterdiği mücadele Suudi Arabistan tarihinde oldukça önemli bir yere sahip.

Müze, fotoğraflar, haritalar, modeller, dolapları, eski silahlar, nadir nesneler ve sergi ve görsel-işitsel salonlara sahip.

Masmak Kalesi, Suudi başkentinde turistlerin ilgi noktası ve ülkeye gelenlerin mutlaka ziyaret etmesi gereken yerler arasında yer alıyor. Suudi Arabistan’ın en önemli tarihi eserleri burada bulunuyor.

Kale, Suudi ulusunun yükselişinin neredeyse resmi bir sembolü haline geldi ve eski Arabistan hissini ve modern Suudi devletine giden yolda önemli bir yer.

Gulf News