Global Amazon pazarlama ajansı Podean Ortadoğu pazarına giriyor

Global Amazon ve pazar yeri danışmanlığı şirketi Podean, Dubai’deki bölge merkezi ile Ortadoğu’daki resmi faaliyetlerine başladı.

Yapılan açıklamada, bu işbirliğiyle bölgedeki uluslararası ve yerel markalara pazar yeri pazarlama çözümleri sunan ilk bağımsız Global Amazon hizmetleri sağlayıcısı olduğu ifade edildi. Ortadoğu ve Kuzey Afrika (MENA) bölgesinde e-ticaret’in hızla büyümesiyle Amazon’un bu alanda lider olduğu ve yeni markalar için müthiş bir satış kanalı olduğu belirtildi.

Podean tarafından bu ay yapılan araştırma, BAE’deki yetişkinlerin yüzde 45’inin düzenli olarak Amazon üzerinden alışveriş yaptığını ortaya koydu. Araştırmaya göre en popüler kategori, ankete katılanların yüzde 26’sının geçtiğimiz ay alışveriş yaptıklarını söylediği gıda ve bakkaliye olurken, ankete katılanların yüzde 25’i de elektronik ve ev aletleri aldıklarını belirtti.

Araştırma ayrıca, tüketicilerin en çok dikkat ettiği konuların en iyi fiyatlar, teslimat hızı ve ürün yelpazesi olduğunu ortaya koydu.

Podean, bölgeye girişlerinin markalara, Suudi Arabistan, BAE, Mısır ve Türkiye’deki 230 milyonluk bir nüfusa ulaşmalarını sağlayacağını ifade etti.

Sadece BAE’de, e-ticaretin 2020’den 2021’e yüzde 30 oranında büyümesi bekleniyor ve Suudi Arabistan’daki tüketici güveni, dünyanın en yüksek ikinci sırasında yer alıyor.

Podean, uluslararası düzeyde, perakende, analiz, lojistik / tedarik zinciri, kreatif, içerik, ses ve medya yönetimi dahil olmak üzere pazar yeri pazarlamasının tüm kategorileri ve alanlarında şirketin deneyiminden yararlanan müşterileri arasında 80’den fazla önemli marka yer aldığını belirtiyor.

Podean’ın kurucusu Mark Power konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu:

“Güçlü bir e-ticaret büyümesi yaşayan sofistike bir tüketici pazarı olan Ortadoğu’da girmekten heyecan duyuyoruz. Dünya Kovid-19 nedeniyle belirsizlikle karşı karşıya kalmaya devam ederken, Amazon modelinin değişen tüketici ihtiyaçlarını karşılayacağını biliyoruz. Şirketimiz, Ortadoğu’da markaların gelirlerini artırmalarına yardımcı olmak ve küresel hedeflerini desteklemek için benzersiz bir konuma sahip. Bu yeni ofis ile Podean, önde gelen küresel Amazon ajans ağı olarak itibarını daha da güçlendiriyor.”

Podean tarafından 13 yıldır bölgedeki markalarla ortaklıklar kuran deneyimli bir iş insanı olarak tanımlanan Paul Hart, işletmenin yeni MENA genel müdürü olarak görev yapacak.

Paul Hart, yeni görevi konusunda şu ifadeleri kullandı:

“Amazon hizmetleri alanında işleri güvenli yapan ve Amazon hızında çalışan dinamik bir şirkete katılmaktan çok memnunum. Podean’ın küresel ağı aracılığıyla, MENA’daki müşterilerimize bölgedeki başka hiçbir kuruluşun erişemediği deneyimi, uzmanlığı, kaynakları, araçları ve teknolojileri sağlayabiliyoruz. Ortadoğu’daki birçok büyük markanın satışlarını artırmak için sabırsızlanıyorum.”

Podean, markaların Amazon işini yalnızca reklam harcamasının getirisi ya da reklam satış maliyetinin ötesinde optimize eden ve stratejiden tedarik zincirine, içerik ve medya gibi alanlarda başarıya ulaşmak için tüm kritik unsurları ele alan bir analiz çerçevesi olarak tanımlanan ProphetTM’i piyasaya sürecek.

Podean, her iki platformun kombinasyonunun müşterilerin gelirlerini yüzde 40 ve karlarını yüzde 60 artırmasına yardımcı olduğunu ifade ediyor.

Podean’ın küresel genel merkezi New York City’de. Dubai’nin yanı sıra Los Angeles, Sidney, Londra ve Singapur’da ofisleri bulunuyor.

Arab News