Suudi Arabistan Tebük Bölgesi Valisi Prens Fahd bin Sultan bin Abdülaziz, Şarm el-Şeyh’te düzenlenen açılış törenine katıldı (SPA)

Mısır Cumhurbaşkanı, Şarm el-Şeyh’te Uluslararası Kral Selman Üniversitesi’nin açılışını yaptı

Uluslararası Kral Selman Üniversitesi’nin açılışı, Suudi Arabistan’ın Sina Yarımadası’nı geliştirme programıyla aynı amaç doğrultusunda atılan bir adım

Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi, cumartesi günü Şarm el-Şeyh kentinde Uluslararası Kral Selman Üniversitesi’nin açılışını yaptı. Açılışa, Tebük Bölgesi Valisi Prens Fahd bin Sultan Abdulaziz de katıldı.

Prens Fahd, açılış töreninde Suudi Arabistan heyetine Veliaht Prens Muhammed bin Selman adına liderlik etti.

Prens Fahd, Şarm El-Şeyh Uluslararası Havalimanına vardığında Mısır Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Eşref Sobhi ve Suudi Arabistan’ın Kahire Büyükelçisi Osama Nugali tarafından karşılandı.

Açılış töreninde Mısır Cumhurbaşkanı, Prens Fahd ve beraberindeki heyeti karşıladı.

Daha sonra üniversitenin Sina Yarımadasındaki binası hakkındaki bir belgesel gösterimi yapıldı. Yeni açılan üniversite, uluslararası işgücü piyasasının ve dördüncü sanayi devriminin ihtiyaçlarını karşılamak için Tur, Ras Sedr ve Şarm el-Şeyh’teki üç akıllı dalla ilgili 16 fakülte ve 56 programdan oluşuyor.

Uluslararası Kral Selman Üniversitesi’nin açılışı, Suudi Arabistan’ın Sina Yarımadası’nı geliştirme programıyla aynı amaç doğrultusunda atılan bir adım.

Prens Fahd’a Devlet Bakanı Dr. İsam bin Saad bin Said, Suudi Arabistan’ın Afrika İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Ahmed bin Abdülaziz Kattan, Eğitim Bakanı Dr. Hamad bin Muhammed al-Şeyh ve Suudi Kalkınma Fonu Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Halid el-Hudeyri eşlik etti.

Arab News