Suudi Arabistan’da nörobilim alanında uluslararası sanal teknoloji konferansı düzenlenecek

Konferansa yapay zekâ ve sağlık, beslenme ve fizyoterapi gibi nörobilim alanlarında çok sayıda araştırmacı ve uzman katılacak

Asir Bölge Valisi Prens Turki bin Talal bin Abdulaziz’in desteğiyle Görsel İletişim yoluyla Nörobilimde Teknoloji Üzerine Birinci Uluslararası Konferansı perşembe günü başlayacak ve 7 Kasım’a kadar devam edecek.

Konferans, nöroteknolojideki gelişmeleri değerlendirmek için bir grup önde gelen uluslararası ve yerel nörobilim (sinirbilim) uzmanını bir araya getirecek. Konferansta çeşitli atölye çalışmaları, bilimsel ve teknik faaliyetler düzenlenecek. Aynı zamanda, uzmanlar arasında işbirliğini teşvik edilecek.

Konferansa yapay zekâ ve sağlık, beslenme ve fizyoterapi gibi nörobilim alanlarında çok sayıda araştırmacı ve uzman katılacak.

Konferansın başkanı, uzman beyin cerrahı Dr. Fahad al-Kurayşa, konferansı destekleyen Asir Bölge prensine teşekkür etti.

Al-Kurayşa, konferans oturumlarına son zamanlarda bilimsel çalışmalar yapan birçok nörobilimcinin katılacağını ifade etti.

Konferans başkanı bu alandaki uzmanları ve öğrencileri konferansa, online olarak https://register.icotinconf.com/ internet sayfası aracılığıyla kayıt olup, katılmaya davet etti. Kurayşa, konferansa katılarak bilgilerin zenginleştirebilir ve sinirbilim alanındaki engellerin aşılabilineceğini ifade etti.

Arab News