Kuveyt’te ‘İsrail ürünleri’ satan bir dükkan kapatıldı

Kuveyt Ticaret ve Sanayi Bakanlığı, İsrail ürünleri satan bir dükkanın da içerisinde bulunduğu 8 dükkanın kapatıldığını ve konu hakkında savcılığın inceleme başlattığını açıkladı.

Ticaret Bakanlığı dün (Pazar) yaptığı açıklamada, denetim ekiplerinin yerel pazarlarda satılması yasaklı olan İsrail ürünlerine el koyduğunu bildirdi. Söz konusu dükkanlardan birinin, Kuveyt’in Şuveyk bölgesinde otomobil parça satışı yapan bir dükkan olduğu belirtildi.

Şarku’l Avsat’ın haberine göre, Bakanlık, bir vatandaşın İsrail malları sattığı gerekçesiyle dükkan hakkında şikayette bulunduğunu ifade etti. Açıklamada, denetim ekiplerinin, şikayeti aldıktan sonra ürünleri kontrol ederek İsrail malı olduklarını tespit ettiği bildirildi. Dükkanda, yasa ve yönetmelik ihlali olarak görülen ve üzerinde “Made in Israel” yazan 77 adet termostat bulundu.

Ticaret Bakanlığı, balık pazarı, restoran ve paketleme fabrikasının yanı sıra, taklit ürün satarak bakanlık kararlarının ihlal edildiği toplamda 8 dükkanın kapatıldığını belirtti.

Şarkul Avsat