Johnny Depp (Disney)

Johnny Depp ‘Fantastik Canavarlar’ filmi kadrosundan çıkarıldı

The Sun gazetesine açtığı iftira davasını kaybeden Johnny Depp’in ‘Fantastik Canavarlar’ filmindeki rolünü bırakması istendi. Yaşanan bu gelişmenin ardından ünlü aktör projeden ayrıldı.

Eski eşi Amber Heard’e şiddet uyguladığı iddia edilen ve The Sun gazetesine açtığı iftira davasını kaybeden Karayip Korsanları filminin başrol oyuncusu Johnny Depp’in kariyeri şu sıralar tepetaklak oldu.

Johnny Depp, Britanyalı yayın kuruluşu The Sun tabloid gazetesinin yayın hakları sahibi News Group Newspaper’a (NGN) kendisini “eşini döven biri” diye niteleyen haberinden ötürü açtığı davayı kaybetmişti.

Bu gelişmenin ardından Depp resmi Instagram ve Facebook hesaplarından “mahkemenin gerçekçi olmayan kararının gerçeği değiştirmeyeceğini” yazdı ve temyize gitme niyetinde olduğunu vurguladı. Hayranlarına desteklerinden ötürü teşekkür eden Depp “çok fazla destek mesajı” aldığını ifade etti.

Depp’in eski eşi ve Aquaman filminin yıldızı Amber Heard, Depp’in kendisine farklı biçimlerde şiddet uyguladığını iddia etmişti. Depp duruşmalar sırasında kendisine yöneltilen iddiaların hepsini reddetmiş ve asıl şiddete uğrayan kişinin kendisi olduğunu söylemişti.

Depp, Londra’da görülen duruşmalarda Heard’ün evliliklerinin sürdüğü sırada Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk ve Cara Delevingne’yle ilişki yaşadığını iddia etmişti. Hakkındaki iddialar üzerine tartışmaya dahil olan Musk, Heard’le ilişkisinin evliliklerinin bitmesinin ardından başladığını söylemişti.

Hakkında çıkan haberlerin ardı arkası kesilmeyen Johnny Depp, önemli rollerinden birini üstlendiği ‘Fantastik Canavarlar’ serisindeki ‘Gellert Grindelwald’ rolünden ayrıldı.

Bir Warner Bros. Sözcüsü ise yaptığı açıklamada Depp’in ‘Fantastik Canavarlar’ serisindeki ‘Gellert Grindelwald’ rolünden ayrıldığını doğruladı.

Şarkul Avsat