Kral Selman 11 Kasım’da Şura Meclisi’nin 8. oturumunu açacak

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz, önümüzdeki Çarşamba günü video konferans aracılığıyla Şura Konseyi’nin 8. oturumunun açılışını yapacak.

Şura Konseyi, Kral Selman’ın ülkenin iç ve dış politikası çerçevesinde en önemli bölgesel ve uluslararası meselelere yönelik tutumunu ele aldığı yıllık konuşmasını da dinleyecek.

Şura Konseyi Başkanı Abdullah bin Muhammed bin İbrahim eş-Şeyh, Konsey üyelerinin Kral Selman’ın katılımından gurur duyacağını belirterek, Kral Selman’ın konuşmasının devlet kurumlarının performanslarının iyileştirilmesi, sistemlerin geliştirilmesi ve güncellenmesine katkıda bulunan rasyonel kararlara ulaşmaya yönelik çalışmalarında bir yol haritası anlamı taşıdığını söyledi.

Şeyh, “Kral Selman’ın konuşması çok önemli bir zamanda geliyor. Suudi Arabistan, küresel düzeyde büyük ve önemli bir ülke konumu ile 2020 G20 dönem başkanlığını elinde tutuyor” dedi.

Şura Konseyi’nin ülkenin içinden geçtiği reform, gelişme ve kalkınma sürecine önemli ölçüde katkıda bulunduğunu ve başta 2030 Vizyonu olmak üzere tüm kalkınma planlarına ayak uydurmak için çalıştığını dile getiren Şeyh, “Bugün Şura Konseyi, ülkede karar alma noktası önemli bir bileşeni haline geldi” dedi.

Şarkul Avsat