Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz al Suud

Suudi Arabistan’da ‘1. Uluslararası Üstün Yeteneklilik ve Yaratıcılık Konferansı’ düzenleniyor

Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’ın Valisi Prens Faysal bin Bender bin Abdulaziz, Kral Abdulaziz ve Yoldaşları Üstün Yetenek ve Yaratıcılık Vakfı (Mawhiba) ve G20 Suudi Arabistan Sekreterliği tarafından bugün düzenlenen ‘1. Uluslararası Üstün Yeteneklilik ve Yaratıcılık Konferansı’nın açılışını Kral Selman bin Abdulaziz adına yapacak.

Mawhiba Genel Sekreteri Dr. Saud bin Said el-Mutahmi, “Bu konferans, Suudi Arabistan’dan dünyaya bir mesajdır. Konferans, dünyanın farklı yerlerinden yetenekli, yaratıcı ve yenilikçi gençleri desteklemek ve güçlendirmek için uzmanları, ilgili kişileri, liderleri ve politika yapıcıları bir araya getiren küresel bir platform olacak” dedi.

Mutahmi, konferansta yetenekli insanları yetiştirmek için çeşitli bölgesel ve küresel girişimlerin duyurulacağını da bildirdi.

İlk kez düzenlenecek ve ‘Geleceği Hayal Et’ sloganı taşıyan Uluslararası Üstün Yeteneklilik ve Yaratıcılık Konferansı’nın açılışına, Kral Fahd Petrol ve Mineraller Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı, Enerji Bakanı Prens Abdulaziz bin Selman, Eğitim Bakanı Dr. Hamad bin Muhammed eş-Şeyh ve UNICEF Genel Direktörü Henrietta Fore gibi bir çok önemli isim katılacak.

Konferansa katılacak yerel ve uluslararası konuşmacılar arasında fütürist ve teorik fizikçi Prof. Michio Kaku, astrofizikçi Neil DeGrasse Tyson, NEOM CEO’su Nazmi en-Nasr, iCloud Başkanı Jonas Kjellberg, Huawei Global Kamu Güvenliği Girişimcilik Bölümü Başkanı Hong-Eng Koh ve Tract Learning kurucularından olan Esther Wojcicki gibi birçok isim de yer alıyor.

Konferans, https://mawhiba.sa/gcgc web sitesinde ve Mavhiba’nın tüm sosyal medya platformlarında yayınlanacak.

Şarkul Avsat