Sabine Gett, Mary Katrantzou'nun özel olarak tasarladığı ve üzerinde Beyrut manzaralarının yer aldığı fuları takarken (Instagram)

Lüks markalar, Lübnan’a destek olmak için bir araya geldi

Çok sayıda ünlü marka, Lübnan’a destek olmak için tasarımlarını bağışladı

Creatives for Lebanon, 4 Ağustos’ta Lübnan’ın başkenti Beyrut’un limanında meydana gelen patlamanın ardından Caroline Issa, Noor Fares, Racil Chalhoub ve Sabine Getty gibi Lübnanlı modacıların oluşturduğu kâr amacı olmayan bir kuruluş. Kuruluşun ilk girişimi, çok sayıda moda tasarımına ev sahipliği yapacak olan bir online pazar alanı.

Çok sayıda tanınmış modacının ve ünlü ismin yer alacağı Beirut Re-Store adlı online platform, Lübnan’a ve patlamada hayatını kaybeden kişilere saygı göstergesi olarak özel tasarımlar hazırlayacak. Aynı zamanda dünyaca ünlü markalardan birkaçı da ürün bağışında bulunacak.

Sitede yer alan tasarımların fiyatı 33 ila 4 bin 250 ABD Doları arasında değişiyor. Elde edilen gelir, Beyrut’a anında destek sağlayan ve öğrenci burslarını finanse eden bir hayır kurumu olan Life Generation USA’ya gidecek.

Katılımcı tasarımcılar ve markalar arasında, “Beirut” yazısı bulunan bir tote çanta bağışlayan Dior ve “Beirut mon amour” yazılı tişörtler tasarlayan Azzedine Alaia yer alıyor.

Mary Katrantzou, üzerinde Lübnan manzaralarının bulunduğu bir fular bağışladı. Projede ayrıca, üzerinde “We Love Beirut (Lübnan’ı Seviyoruz)” yazan bir kapüşonlu sweatshirt tasarlayan Lübnanlı tasarımcı Mira Mikati de bulunuyor.

Yardım projesine katkıda bulunan diğer tasarımcılar arasında Sandra Mansour, Maison Rabih Kayrouz, Christian Louboutin ve Heron Preston yer alıyor.

Projenin eşsiz koleksiyonuna, beirutrestore.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Arab News